Xiaomi Redmi 4X oficiálně: kovový elegán s nízkou cenou a velkou výdrží

Společnost Xiaomi dnes nepředstavila pouze smartphone Mi 5c s vlastním procesorem (více informací), ale také dalšího zástupce cenově dostupné řady Redmi. Model Redmi 4x se pyšní kovovým tělem, čtečkou otisků prstů a akumulátorem se slušnou kapacitou.

xiaomi-redmi-4x-1

Xiaomi Redmi 4X má klasický pětipalcový displej s HD rozlišením, který je překrytý ochranným sklem s 2,5D efektem. S displejem na čelní straně nalezneme senzorová tlačítka, sluchátkový reproduktor, nezbytné senzory a čelní kamerku s rozlišením 5 Mpx. Fotoaparát na zadní straně má rozlišení 13 Mpx, světelnost f/2.2, podporu fázového ostření a přisvětlovací diodu. Kromě něj se uprostřed zad nachází ještě čtečka otisků prstů, na horní straně pak najdeme infračervený senzor pro ovládání domácí elektroniky.

Xiaomi u této novinky nepoužilo vlastní procesor, ale vsadilo na čipset Qualcomm Snapdragon 435 v doprovodu 2 nebo 3 GB RAM. Úložiště je pak variantně 16 nebo 32 GB a lze jej dále rozšířit paměťovou kartou, připravíte se však o funkci dual SIM. Telefon podporuje sítě LTE, ale znáte Xiaomi… podpora „tuzemských“ frekvencí je zatím velkou neznámou. Zařízení si bere energii z 4 100mAh akumulátoru, který se dobíjí standardním microUSB konektorem. Xiaomi slibuje až dvoudenní výdrž při běžném používání. Na telefonu běží operační systém Android 6.0 Marshmallow schoulený do kabátku MIUI 8.0.

Xiaomi Redmi 4X půjde do prodeje v černé, zlaté a růžové barvě za cenu 699 CNY (asi 2600 korun bez DPH) nebo 899 CNY (3 400 korun bez DPH), v závislosti na paměťové verzi.

xiaomi-beryko-mwc

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku