Domů » Bleskovky » Xiaomi obsadí další segment: na srpen chystá nabušené herní notebooky

Xiaomi obsadí další segment: na srpen chystá nabušené herní notebooky

Pro čínskou společnost Xiaomi není výroba notebooků žádnou novinkou. Ačkoli se jedná o poměrně výkonné stroje, hodí se především pro méně náročnou práci, mezi niž hraní her rozhodně nepatří. Již delší dobu se spekulovalo o parametrech, až nyní je ale jasnější, s čím a kdy by Xiaomi mělo přijít na trh.

xiaomi mi gaming laptop 2

Při pohledu na spekulované specifikace je jasné, že se nebude jednat o žádné ořezávátko. Velikostí by měla být chystaná novinka standardní 15,6″ s Full HD rozlišením a 144 Hz obnovovací frekvencí, procesor bude pravděpodobně Intel Core i7-9750H, méně vybavený bratříček se pak musí spokojit s Core i5.


Herní bestie se vším všudy

O grafickou stránku se bude starat Nvidia GeForce RTX 2060, nebo GTX 1660 Ti v závislosti na zvolené konfiguraci, obě o kapacitě 6 GB. Dále by nemělo chybět 16 GB DDR4 DRAM a vnitřní úložiště typu SSD o velikosti 512 GB.

xiaomi gaming laptop 1

Co se týče designu, zvolili Číňané střídmější a nenápadnější hliníkový přístup ve stylu Razeru, což jednoznačně chválíme. Agresivní křivky, jako například u herních telefonů mají totiž tendenci působit lacině. Podle vypuštěného teaseru má Xiaomi novinky ukázat už 4. srpna, přičemž oba kousky mají být ihned dostupné. Jediné, co není jasné, je cena – na tu si budeme muset počkat.


Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Cleric
Uživatel
Cleric

Moc bych to herní bestií nenazýval, to by tam musela být GTX 2070 nebo 2080 a Ryzen třetí generace nebo Core i9, takto to bude jen střední třída.

Noxi
Anonym
Noxi

Střední třída, která rozjede snad všechny aktuální hry na nejvyšší detaily, to je za mne v pořádku. Na Full HD by 2080 a i9 byl těžký overkill. Nevím jak u 144Hz

NOname
Anonym
NOname

Jestli za něj budou chtít půlku co ostatní řekněme 10-12k za ty prachy to bude bomba stroj ?? j

uni
Uživatel
uni

Což je nesmysl cena.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Hlavně aby to notebooky zase nepokazily PWM nebo implementací USB-C/TB, jako u minulé generace.