Domů » Bleskovky » Xiaomi obsadí další segment: na srpen chystá nabušené herní notebooky

Xiaomi obsadí další segment: na srpen chystá nabušené herní notebooky

Pro čínskou společnost Xiaomi není výroba notebooků žádnou novinkou. Ačkoli se jedná o poměrně výkonné stroje, hodí se především pro méně náročnou práci, mezi niž hraní her rozhodně nepatří. Již delší dobu se spekulovalo o parametrech, až nyní je ale jasnější, s čím a kdy by Xiaomi mělo přijít na trh.

xiaomi mi gaming laptop 2

Při pohledu na spekulované specifikace je jasné, že se nebude jednat o žádné ořezávátko. Velikostí by měla být chystaná novinka standardní 15,6″ s Full HD rozlišením a 144 Hz obnovovací frekvencí, procesor bude pravděpodobně Intel Core i7-9750H, méně vybavený bratříček se pak musí spokojit s Core i5.

Herní bestie se vším všudy

O grafickou stránku se bude starat Nvidia GeForce RTX 2060, nebo GTX 1660 Ti v závislosti na zvolené konfiguraci, obě o kapacitě 6 GB. Dále by nemělo chybět 16 GB DDR4 DRAM a vnitřní úložiště typu SSD o velikosti 512 GB.

xiaomi gaming laptop 1

Co se týče designu, zvolili Číňané střídmější a nenápadnější hliníkový přístup ve stylu Razeru, což jednoznačně chválíme. Agresivní křivky, jako například u herních telefonů mají totiž tendenci působit lacině. Podle vypuštěného teaseru má Xiaomi novinky ukázat už 4. srpna, přičemž oba kousky mají být ihned dostupné. Jediné, co není jasné, je cena – na tu si budeme muset počkat.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

5 komentářů

 1. Moc bych to herní bestií nenazýval, to by tam musela být GTX 2070 nebo 2080 a Ryzen třetí generace nebo Core i9, takto to bude jen střední třída.

  • Noxi (neregistrovaný)

   Střední třída, která rozjede snad všechny aktuální hry na nejvyšší detaily, to je za mne v pořádku. Na Full HD by 2080 a i9 byl těžký overkill. Nevím jak u 144Hz

 2. NOname (neregistrovaný)

  Jestli za něj budou chtít půlku co ostatní řekněme 10-12k za ty prachy to bude bomba stroj 😉😉 j

 3. JoeBlack

  Hlavně aby to notebooky zase nepokazily PWM nebo implementací USB-C/TB, jako u minulé generace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *