Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi Note 3: skleněný elegán s duálním fotoaparátem

Xiaomi Mi Note 3: skleněný elegán s duálním fotoaparátem

Společnost Xiaomi dnes kromě bezrámečkového smartphonu Mi Mix 2 (více informací) představila i pokračovatele smartphonu Mi Note 2. Hlavním tahákem třetí generace má být elegantní vzhled vycházející z vlajkového modelu Mi 6 a duální fotoaparát.

Xiaomi Mi Note 3 je telefon s 5,5″ Full HD displejem, pod nímž se na přední straně nachází domovské tlačítko se čtečkou otisků prstů, nad ním pak čočka přední 12Mpx kamerky. Telefon je zepředu a zezadu skleněný a obepíná jej kovový rámeček. Zařízení má rozměry 152,6 × 73,95 × 7,6 mm a hmotnost 163 gramů. 

Hlavní fotoaparát je tvořen dvěma 12Mpx senzory, přičemž sekundární kamerka umožňuje dvojnásobné přiblížení a stará se o tvorbu portrétních snímků s rozmazaným pozadím, jak to známe například z iPhonu 7 Plus. Hlavní fotoaparát nabízí světelnost f/1.8 a čtyřosou optickou stabilizaci, sekundární kamerka má pak světelnost f/2.6.

Tip: Kompletní parametry Xiaomi Mi Note 3 najdete v našem katalogu smartphonů.

Uvnitř Mi Note 3 tepe čipset vyšší střední třídy Qualcomm Snapdragon 660 podpořený 6 GB RAM, vnitřní úložiště bude nabízeno v kapacitách 64 nebo 128 GB. Telefon bohužel nepodporuje LTE na frekvenci 800 MHz, a zamrzí i absence 3,5mm jacku na sluchátka. Přítomen je pouze USB-C konektor sloužící k dobíjení 3 500mAh akumulátoru s podporou technologie Qualcomm Quick Charage 3.0.

Xiaomi Mi Note 3 přijde na trh v černé a modré barvě s Androidem 7.1 Nougat na palubě. Základní varianta 6 + 64 GB v černé barvě bude stát 2 499 RMB (asi 8 400 korun bez DPH), model s dvojnásobnou pamětí 2 899 RMB (asi 9 700 korun bez DPH). Modrá varianta bude nabízena pouze se 128GB úložištěm a přijde na 2 999 RMB (asi 10 000 korun bez DPH).

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. opravdu ma 3,5mm konektor? myslim,ze nema.

 2. Mi mix 2 má lepší ceny než Mi Note 3, 10K bez DPH když za 14K s DPH je Mi6 s S835.

 3. Ondřej Gardavský

  „Novinka již nedělá žádné kompromisy v bezdrátové konektivitě a bude schopná se připojit ke všem u nás používaným frekvencím LTE.“

  Note 3 nemá všechny frekvence, v ČR/Evropě důležitá B20 chybí. Z ČR pohledu plnohodnotné LTE má tedy jen MIX2. Soupis všech podporovaných frekvencí je uveden v kompletních specifikacích na stránkách výrobce.

  • Jakub Karásek

   Díky za upozornění, vycházel jsem z jiného zdroje, který globální podporu LTE sliboval, nyní je vše upraveno i tam.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).