Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi Band 4 a čeština: poradíme vám, jak na to

Xiaomi Mi Band 4 a čeština: poradíme vám, jak na to

Populární fitness náramek od Xiaomi s názvem Mi Band 4 je, jak název napovídá, čtvrtou generací náramku a první s barevným displejem (recenze). V jeho začátcích ho však trápí absence českých znaků, kterou sice lze vyřešit skrze alternativní aplikaci Mi Band & Tools, stále to ale není to pravé ořechové. Pro všechny, kteří nechtějí čekat na oficiální aktualizaci, si připravil vývojář s přezdívkou xpaulos2 jednoduchý návod, jak češtinu do náramku dostat.

xiaomi mi band 4 czech
Čeština zatím pro Xiaomi Mi Band 4 chybí

Jen pro pořádek musíme dodat, že nahrání češtiny provádíte na vlastní odpovědnost a SMARTmania.cz není zodpovědná za případné poškození zařízení.

Jak nahrát češtinu do náramku Xiaomi Mi Band 4?

Vývojář xpaulos2 uvádí dvě možnosti, jak češtinu do náramku dostat: skrze automatickou instalaci, nebo skrze manuální instalaci přes aplikaci Notify & Fitness. Nutno podotknout, že obě varianty se týkají pouze systému Android.


Automatická instalace

  1. Přesvědčte se, že je verze vašeho firmwaru 1.0.5.22 nebo vyšší
  2. Nainstalujte modifikovanou aplikaci Mi Fit (odkaz pro stažení) a na diskuzním fóru kontaktujte uživatele xpaulos2 pro zpřístupnění testovacího serveru
  3. Skrze modifikovanou aplikaci stáhněte a nainstalujte novou verzi firmwaru
  4. Změňte jazyk Mi Bandu 4 na francouzštinu

Manuální instalace skrze Notify & Fitness

  1. Verze vašeho firmwaru musí být 1.0.5.22
  2. Stáhněte nejnovější verzi aplikace Notify & Fitness (verze 8.9.8 ze dne 9. 7. 2019)
  3. Stáhněte MB4CZ.res.bin a nainstalujte v aplikaci
  4. Změňte jazyk Mi Bandu 4 na francouzštinu
Xiaomi Mi Band 4 12
Nečitelné notifikace jsou velkou kaňkou jinak skvělého náramku

Pokud vše šlo hladce, měli byste mít ve svém fitness náramku Xiaomi Mi Band 4 kompletní podporu pro český jazyk, tedy jak české znaky v notifikacích, tak české popisky v rámci systému náramku. Více informací, včetně zkušeností ostatních uživatelů, najdete na fóru GeekDoing, kde vzniklo celé vlákno zabývající se českým a slovenským jazykem v náramku Mi Band 4.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
M.BoBo
Anonym
M.BoBo

V celém postupu chybí zmínka o tom, že se jedná o postup pro Android. Bohužel se to pozná jen podle nutnosti stažení APK (Androidí appky). Stále čekám až někdo vytvoří něco podobného pro iOS.

Sám mám k iPhonu Apple Watch, ale pro ženu, která má nyní MiBand 2 by MiBand 4 byl ideální upgrade. Proč jí taky nepořídím Apple Watch? Protože chce něco co vydrží nabité víc než dva týdny a nemusí to dávat každý večer na nabíječku a Amazfit Bip je už starý.

Filip
Anonym
Filip

A neni jednodussi presvedcit zenu, ze 1 den vydrze staci a prece ji koupit AW, nez tady brecet nad cinskym suntem?

Nemám rád iOvce
Anonym
Nemám rád iOvce

Někteří lidé by se opravdu neměli vyjadřovat :-) iOvci nevysvetlis, a stejně bude donekonečna porovnávat AW za 12 tisíc s produktem za 700 Kč.

Bořek
Anonym
Bořek

Tak přesně tyhle problémy bych chtěl ve svém životě mít…

zipiik
Uživatel
zipiik

Jestli neřešíte každou kačku, co zkusit něco od FitBitu nebo Garminu?

locki
Anonym
locki

Ten postup je dost o ničem, protože při každém spuštění mi fit se to přepne zpět na angličtinu :D
Je to sepsané polovičatě jako vše co sem Michal píše za recenze …

A vývoj firmwaru od výrobce jde rychle kupředu tak je nesmysl se držet pro pár českých znaků staré verze … Už je verze 1.0.5.48 která je svižnější atd.

Pro ty co to srovnávají s AW … na první nabití jedu už 17-tý den a mám ještě 18 procent baterie.

Cleric
Anonym
Cleric

Tak jako u trojky, s další aktualizací se cz překlad smaže a nastaví se zpět aj. Takže celkem o ničem, člověk tohle bude dělat do nekonečna nebo do té doby co bude mít tento náramek. Za mne celkem zbytečnost, zas tolik anglických slovíček tam není aby jim člověk neznalí angličtiny nedokázal porozumět.

Matěj
Anonym
Matěj

Ne, nesmaže, k tomu je tu ten modifikovaný mi fit.