Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi Band 4 a české znaky: poradíme vám, jak na to

Xiaomi Mi Band 4 a české znaky: poradíme vám, jak na to

Pokud jste neodolali a koupili nejnovější chytrý fitness náramek od Xiaomi s označením Mi Band 4 (recenzi pro vás chystáme), patrně vás zarazila chybějící podpora českých znaků. Zatímco jméno volajícího náramek bez problémů zvládá, pokud dostáváte často zprávy s diakritikou, příliš si jejich čtení neužijete. Pokud chcete v náramku češtinu, buďto můžete počkat na aktualizaci české a slovenské komunity, nebo si stáhnout aplikaci Tools & Mi Band.

xiaomi mi band 4 czech
Díky aplikaci Tools & Mi Band už nebudete mít se znaky, které obsahují diakritiku problémy

V Obchodě Play stojí aplikace 86 Kč, což je vzhledem k funkcím cena více než přijatelná. Po stažení a spárování náramku s aplikací, která se chová podobně jako oficiální Mi Fit aplikace, budou všechny znaky s diakritikou automaticky převedeny na znaky bez diakritiky, což značně zjednoduší čtení. Pokud máte také problém se zobrazováním jména volajícího (na náramku testovaném v redakci toto nepozorujeme), pak rovněž automaticky začne jméno zobrazovat.

Tools & Mi Band
Tools & Mi Band
Cena: 89,99 Kč

Drobný zásah uživatele je nutný

Automaticky ovšem neznamená bez jakéhokoli zásahu. V oficiální aplikaci Mi Fit musíte nejprve vypnout všechny zobrazované notifikace, v aplikaci Tools & Mi Band je naopak zapněte, stejně jako oznámení příchozího hovoru. V neoficiální aplikaci uvidíte všechny údaje podobně jako v Mi Fit, navíc pak přidává například widget na plochu s ušlými kroky.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin
Anonym
Martin
Offline

Škoda, že stejná aplikace není dostupná i pro iPhone, alespoň ne podle zmíněného názvu. Pokud máte někdo zkušenost s jinou aplikací, která přes iPhone také umožnit zrušit diakritiku, budu za informaci moc rád.

locki
Uživatel
locki
Offline

Na češtině kominuta už pracuje … a pomocí Mi band tools lze filtrovat overovaci kod banky co chodi smskou a tak není potřeba vytahovat telefon …

[odkaz]