Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi Band 4 a české znaky: poradíme vám, jak na to

Xiaomi Mi Band 4 a české znaky: poradíme vám, jak na to

Pokud jste neodolali a koupili nejnovější chytrý fitness náramek od Xiaomi s označením Mi Band 4 (recenzi pro vás chystáme), patrně vás zarazila chybějící podpora českých znaků. Zatímco jméno volajícího náramek bez problémů zvládá, pokud dostáváte často zprávy s diakritikou, příliš si jejich čtení neužijete. Pokud chcete v náramku češtinu, buďto můžete počkat na aktualizaci české a slovenské komunity, nebo si stáhnout aplikaci Tools & Mi Band.

xiaomi mi band 4 czech
Díky aplikaci Tools & Mi Band už nebudete mít se znaky, které obsahují diakritiku problémy

V Obchodě Play stojí aplikace 86 Kč, což je vzhledem k funkcím cena více než přijatelná. Po stažení a spárování náramku s aplikací, která se chová podobně jako oficiální Mi Fit aplikace, budou všechny znaky s diakritikou automaticky převedeny na znaky bez diakritiky, což značně zjednoduší čtení. Pokud máte také problém se zobrazováním jména volajícího (na náramku testovaném v redakci toto nepozorujeme), pak rovněž automaticky začne jméno zobrazovat.

Tools & Mi Band
Tools & Mi Band
Cena: 85,99 Kč
 • Tools & Mi Band Screenshot
 • Tools & Mi Band Screenshot
 • Tools & Mi Band Screenshot
 • Tools & Mi Band Screenshot
 • Tools & Mi Band Screenshot
 • Tools & Mi Band Screenshot
 • Tools & Mi Band Screenshot
 • Tools & Mi Band Screenshot

Drobný zásah uživatele je nutný

Automaticky ovšem neznamená bez jakéhokoli zásahu. V oficiální aplikaci Mi Fit musíte nejprve vypnout všechny zobrazované notifikace, v aplikaci Tools & Mi Band je naopak zapněte, stejně jako oznámení příchozího hovoru. V neoficiální aplikaci uvidíte všechny údaje podobně jako v Mi Fit, navíc pak přidává například widget na plochu s ušlými kroky.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentáře

 1. Martin (neregistrovaný)

  Škoda, že stejná aplikace není dostupná i pro iPhone, alespoň ne podle zmíněného názvu. Pokud máte někdo zkušenost s jinou aplikací, která přes iPhone také umožnit zrušit diakritiku, budu za informaci moc rád.

 2. Na češtině kominuta už pracuje … a pomocí Mi band tools lze filtrovat overovaci kod banky co chodi smskou a tak není potřeba vytahovat telefon …

  [odkaz]

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *