Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi 9 SE: odlehčená vlajková loď se Snapdragonem 712 a trojitým fotoaparátem

Xiaomi Mi 9 SE: odlehčená vlajková loď se Snapdragonem 712 a trojitým fotoaparátem

Xiaomi dnes nepředstavilo pouze vlajkový model Mi 9, ale i jeho odlehčenou variantu s přídomkem SE (Special Edition). Tento telefon je menší a má o něco slabší čipset, to ale neznamená, že se jedná o nějaké ořezávátko.

Menší tělo i výkon

Xiaomi Mi 9 SE má prakticky stejný design jako jeho vybavenější sourozenec. Je však o něco menší, za což může „pouze“ 5,97“ Super AMOLED displej, který zabírá 90,4 procent čelní plochy. Panel má Full HD+ rozlišení a jeho součástí je optická čtečka otisků prstů. Při horní straně se nachází kapkovitý výřez a v něm 20Mpx selfie kamerka pracující se spoustou filtrů pro zkrášlování obličeje.

Hlavní fotoaparát na zádech je sdružený do oválného vertikálně posazeného modelu. Stejně jako u Mi 9 jej tvoří tři snímače:

  • klasický 48Mpx fotoaparát se světelností f/1.75
  • zoomovací kamerka s rozlišením 8 Mpx a světelností f/2.4
  • širokoúhlá kamerka s rozlišením 13 Mpx a světelností f/2.4

Poprvé se Snapdragonem 712

Xiaomi Mi 9 SE pohání nedávno představený čipset Qualcomm Snapdragon 712, který se opírá o 6 GB RAM. Vnitřní úložiště je buď 64 nebo 128 GB, slot na paměťové karty přítomen není. Nechybí však dva sloty na SIM. Akumulátor má kapacitu 3 070 mAh a dobíjí se skrze USB-C port s podporou rychlého nabíjení s výkonem až 18 Wattů. Bezdrátové nabíjení bohužel dostupné není, stejně tak chybí i sluchátkový jack. Telefon také postrádá jakoukoliv odolnost.

Cena a dostupnost

Xiaomi Mi 9 SE půjde do prodeje v modré, růžové a černé barvě, základní verze s 6 GB RAM a 64GB pamětí bude stát 1 990 CNY (asi 6 800 korun bez DPH), varianta s dvojnásobným úložištěm přijde na 2 299 CNY (asi 7 800 korun bez DPH). Telefon se začne prodávat na čínském trhu 1. března.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).