Qualcomm Snapdragon 712: vyšší výkon pro levné vlajkové modely

Qualcomm poměrně nečekaně představil „nový“ mobilní čipset Snapdragon 712, který se stane mozkem příštích smartphonů vyšší střední třídy. Tento čipset je de facto pouze lehce upravený Snapdragon 710 s několika drobnými vylepšeními.

Základní specifikace zůstává stejná – čipset je vyroben 10nm technologií, obsahuje v sobě osmijádrový procesor z jader Kryo 360 i grafický akcelerátor Adreno 616. Díky vyššímu taktu procesorových jader (2,3 GHz) má dojít k navýšení výkonu o 10 procent. Dalšími novinkami jsou podpora rychlejšího nabíjení Quick Charge 4+ a podpora technologií TrueWireless Stereo Plus a Broadcast Audio pro lepší přenos hudby do Bluetooth sluchátek.

blank

Snapdragon 712 si ponechává LTE modem Cat 15. i podporu duálních fotoaparátů s maximálním rozlišení 32 + 20 Mpx. Kdy se dočkáme prvních smartphonů se Snapdragonem 712, Qualcomm neprozradil.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku