Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi 7 nabídne širokoúhlý displej s výřezem

Xiaomi Mi 7 nabídne širokoúhlý displej s výřezem

Apple zřejmě nastartoval dobu výřezů v displeji, jelikož velká část výrobců mobilních telefonů má ve svém portfoliu nějaký model s vyříznutím. Mezi společnostmi jako jsou Huawei, Asus, Oppo, Vivo, zatím chybělo čínské Xiaomi, které se doposud distancovalo od tohoto trendu. To by se však s příchodem modelu Mi 7 mohlo změnit a Xiaomi by se tak zařadilo po bok ostatních výrobců.

Panel Xiaomi Mi 7 a Vivo X21

Přední panel chystaného smartphonu, který vidíte výše, byl srovnán s předním sklem telefonu Vivo X21, jenž byl představen nedávno. Na horní straně se ve výřezu displeje ukrývají důležité senzory, fotoaparát a reproduktor. Samotný 5,65 palcový, širokoúhlý displej bude zabírat většinu přední strany, přesné procento je prozatím neznámé.

Co se týče hardwaru, tak bude Mi 7 patřit na vrchol, zmínit můžeme zbrusu nový procesor Qualcomm Snapdragon 845 a operační paměť s hodnotou až 8 GB. Potěší cenovka, která by měla začínat na 475 dolarech (cca 10 tisíc Kč). Stejné, ne-li identické, specifikace by měl nabídnout model Mi Mix 2s, který byl představen dnes ráno.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

2 komentářů

  1. Ale FUJ!!! Xiaomi nedávno vymyslelo tak SKVĚLOU formu této jablečné blbosti a stejně raději použije klasický NESMYSLNÝ „vykousanec“? Jak mě překvapili, tak mě teď zklamali :-/

  2. Boze, sand tahle k0kotina v podobe vyrezu upadne rychle v zapomneni.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).