Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi 7 na prvních fotografiích. Čtečka otisků v displeji potvrzena

Xiaomi Mi 7 na prvních fotografiích. Čtečka otisků v displeji potvrzena

Společnost Xiaomi připravuje svůj druhý letošní vlajkový smartphone, k bezrámečkovému modelu Mi Mix 2S přibyde pokračovatel loňského top modelu Mi 6. I ten se bude snažit ztenčit rámečky kolem displeje na minimum, avšak půjde na věc podobně jako většina konkurence – zavede výřez v displeji.

Z čínských zdrojů pocházejí dvě nové fotografie, které mají Xiaomi Mi 7 zachycovat z čelní i zadní strany. Rámečky okolo displeje se nezdají být nijak rekordně tenké, může se však jednat o fotografii zařízení v ochranném krytu; kvůli rozmazání okrajů to není dostatečně patrné. Patrný je však zmíněný výřez v displeji a o něco málo širší brada. Displej také prozrazuje přítomnost prostředí MIUI 9.5, které bude patrně postavené na Androidu 8.1 Oreo.

Čtečka otisků prstů v displeji potvrzena

Lesklá záda telefonu se mají stát domovem pro duální fotoaparát, naopak na těle telefonu není vidět čtečka otisků prstů. Ta totiž bude integrována přímo do displeje, což před nedávnem na čínské síti Weibo potvrdil sám šéf společnosti Lei Jun, byť diskuze byla vedena poněkud v lehkém duchu.

K premiéře Xiaomi Mi 7 by mělo dojít v první polovině letošního roku, patrně v květnu nebo červnu.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. Že by konečně?

    • Ještě by to chtělo se zbavit nudloidního displeje a je to :D U výřezu jsem se ještě nerozhodl zda ho mít rád či nikoli :D

    • Nudle má smysl. I kdybych pominul, že většina obsahu se dnes konzumuje scrollováním, takže je výška zásadní, tak si lidi zvykli na určitý formát přístrojů a zmenšením rámečků se buď může telefon snížit a působit disproporčně oproti zvyklostem a nebo se prostě natáhne displej a přístroj zůstane +- stejně velký.

  2. No sláva!! A hned uchytit se všichni. Ale nechápu proč Samsung se vymlouval že to nejde třeba že nejde dát sklo navíc na display, ale už bylo ukázáno že jde.

  3. To zas budou desítky článků jak je to tak a tak , všechno jasné a nakonec telefon bude vypadat úplně jinak. To samé jako zaručené zprávy o nástupci MiMIx2, to bylo fotek a skutek utek.

  4. Design teda nic moc, čekal sem něco ůplně jinačího, pořád taková stejná slátanina, snad nakonec bude vypadat ůplně jinak , protože je to pořád na jedno brdo :-/ celkem zklamání protože na něj čekám už dost dlouho :(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).