Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi 7 má dostat bezrámečkový AMOLED displej, Snapdragon 845 a duální kameru

Xiaomi Mi 7 má dostat bezrámečkový AMOLED displej, Snapdragon 845 a duální kameru

Příští rok přinese spoustu nových zajímavých smartphonů, včetně nových vlajkových modelů. Mezi nimi bude i nový top model společnosti Xiaomi, o němž z čínských serverů přicházejí první informace.

Příští vlajkový model čínského draka patrně ponese označení Xiaomi Mi 7 a očekávat od něj můžeme zcela přepracovaný design podléhající současným trendům. Úhlopříčka displeje má narůst na 6 palců, jeho delší strany se mají roztáhnout do poměru 18:9. Má se jednat o AMOLED panel od Samsungu, spolupráce obou výrobců prý byla podepsána již v červenci letošního roku.

Recenze Xiaomi Mi Mix 2: pan bezrámečkový

Xiaomi Mi 7 má kolem displeje dostat tenčí rámečky než jeho předchůdce, čelní strana má však vypadat tradičněji než v případě modelů Mi Mix. Nad displejem se má klasicky nacházet čelní kamerka, čtečka otisků prstů se patrně objeví na zádech. Xiaomi se údajně intenzivně zabývá 3D skenováním obličeje, avšak na obdobu Face ID si budeme muset ještě nějaký čas počkat. Na zadní straně se kromě čtečky otisků prstů bude nacházet ještě duální fotoaparát s rozlišením 16 + 16 Mpx, přičemž nad jedním ze snímačů se má nacházet optika s výbornou světelností f/1.7.

Chystanou novinku má pohánět ještě nepředstavený čipset Qualcomm Snapdragon 845 ve spolupráci s 6 GB RAM. Podle zprávy z Číny má být kapacita akumulátoru 3 350 mAh, tedy stejně jako u letošního Mi 6. Doufáme, že chystaná novinka po svém předchůdci také nezdědí omezení v oblasti LTE frekvencích. Xiaomi Mi 7 má být představen na přelomu prvního a druhého čtvrtletí, cena je odhadována na 2 700 CNY, tedy asi 8 900 korun bez DPH.

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. a má být vyroben technologií AMOLED……..to je jako kdyby hřídel má být vyrobena technologií soustružení.
    Raději bych napsal, bude typu AMOLED.

  2. Dokud neohlásí podporu 800 MHz, tak absolutně nezajímavé.

  3. “ … jeho delší strany se mají roztáhnout do poměru 18:9 …“ A co jeho kratší strany?

    AMOLED již zmiňoval xzeit.

    „…2 70 CNY, tedy asi 8 900 korun bez DPH…“ Asi vypadla 0. A 2700 CNY = 9180 CZK

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).