Domů » Bleskovky » Xiaomi Mi 10 oslní obří baterií a ultrarychlým nabíjením

Xiaomi Mi 10 oslní obří baterií a ultrarychlým nabíjením

Začátek příštího roku nabídne smršť nových špičkových smartphonů, mezi nimiž nebude chybět ani vlajková loď od čínského Xiaomi. Nástupce letošního jarního modelu Mi 9 by měl dorazit minimálně ve dvou příchutích – kromě základního modelu Mi 10 máme očekávat i vybavenější Mi 10 Pro, jehož existenci naznačil sám šéf Xiaomi Lin Bin na sociálních sítích.

mi 10 1

Z nuly na sto za 35 minut

Lin Bin se účastnil i nedávné tiskové konference Qualcommu, na které prozradil, že Xiaomi Mi 10 bude pohánět čipset Snapdragon 865, nedostatku výkonu se tak rozhodně obávat nemusíme. Telefon by ale také podle nejnovějších informací mohl nabídnout nadstandardní výdrž na jedno nabití. Základní varianta by prý měla dostat akumulátor s vysokou kapacitou 4 500 – 4 800 mAh, což je pro vlajkový smartphone nadstandardní hodnota.

charging

Xiaomi se ale nebude chtít zahanbit v rychlosti nabíjení, Mi 10 Pro má údajně dostat zbrusu novou technologii rychlého dobíjení, která dokáže „akcelerovat“ z 0 na 100 za pouhých 35 minut. Tato zpráva má patrně co do činění s nedávnou certifikací rychlonabíječky Xiaomi s maximálním výkonem 66 W (11V při 6 A). Podobná čísla jsme přitom dosud znali pouze od výrobce Oppo/Realme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).