K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Bleskovky » Xiaomi má důvod k radosti. Příjmy ze smartphonů meziročně vzrostly o 41,3 %

Xiaomi má důvod k radosti. Příjmy ze smartphonů meziročně vzrostly o 41,3 %

Trh se smartphony v posledních letech spíše stagnuje (loni dokonce mírně klesl), někteří výrobci však mají důvod k radosti. Mezi nimi i Xiaomi, které nyní vydalo souhrnnou zprávu z hospodaření v loňském roce.

Nárůst tržeb i zisku

Xiaomi zaznamenalo čistý zisk 13,48 miliard RMB (45,4 miliard korun) a tržby ve výši 174,9 miliard RMB (asi 588,5 miliard korun), což je o 52,6 procent více než v roce 2017. Na tomto čísle se výrazně podepsala expanze na západní trhy; ty se na celkových příjmech podílely 70 miliardami RMB, což je meziroční nárůst o 118,1 procent.

xiaomi 2

Na smartphonech loni Xiaomi utržilo 113,8 miliard RMB, což je meziroční nárůst o 41,3 procent. Na spoustě trhů Xiaomi dominuje, například v Indii drží se smartphony podíl 30 procent, v západní Evropě firma zaznamenala nárůst o 415 procent.

xiaomi 1

Podle šéfa Xiaomi Leie Juna se úspěch firmy točí okolo správně nastoleného obchodního modelu, který spočívá na třech pilířích – hardware, internet a maloobchod. Xiaomi chce nadále rozvíjet svůj ekosystém a rozšiřovat své portfolio do oblastí mimo Čínu.

xiaomi 3

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

  1. Příjmy vzrostly, ale zisk asi moc vysoký nebude, když ty krámy prodávají pod cenou a cpou tam reklamy do každé integrované aplikace v MIUI.

  2. Super founy od Xiaomi. Mel jsem A1,A2 a ted mam Mi9,bracha ma Mi8 a absolutni spokojenost. Driv jsem mel jen Apple,ale uz se k nemu nevratim 😂

  3. David (neregistrovaný)

    Nesympatičtější značka je už jen Huawei.

  4. Hmmm prolezle
    ..
    Ano něco tam bude koho to štve nekoupí, komu nevadí spokojeně používá a mimo to v pořádku idine máme redmi5 a reklama se objevila všeho sudy jednou takže vy pacienti si lecete své mindraky jinde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *