Domů » Bleskovky » Xiaomi jde do sporu se službou Lyft. Nechce jim poskytnout elektrické koloběžky

Xiaomi jde do sporu se službou Lyft. Nechce jim poskytnout elektrické koloběžky

Alternativní způsoby dopravy oproti té automobilové raketově rostou, především ve velkých městech. Aktuálně se sice nejvíce prosazují i v českých městech sdílená kola, ve světě ale jdou dále. Americká společnost Lyft se zaměřuje také na pronajímání elektrických koloběžek, které se pomalu stávají hitem, obdobně jako dříve Segway. Kromě regulace ze strany měst musí Lyft řešit i jinou nepříjemnost – čínská společnost Xiaomi si nepřeje, aby Lyft používal jejich elektrické koloběžky.

To lze alespoň vyčíst z dopisu od Xiaomi, adresovaného právě Lyftu. V něm stojí, že „si Xiaomi nepřeje, aby jeho elektrické koloběžky byly spojovány se značkou Lyft.“ Podle čínské firmy totiž Lyft prováděl neautorizované zásahy do jejich zařízení, které následně poskytoval veřejnosti. Zároveň Xiaomi také vyhrožuje, že pokud Lyft nepřestane jejich koloběžky používat, povede to k právním akcím ze strany Číňanů.

Lyft si není pochybení vědom

Tato zpráva jistě Lyft překvapila. Jejich koloběžky jezdí prozatím ve třech městech ve Spojených státech, z praxe ale víme, že rozšíření do celého světa může být rychlejší, než se na první pohled zdá. Samotná firma se vyjádřila, že o ničem neví a že případné nesrovnalosti předá svým dodavatelům. Ti patrně koloběžky upravili tak, aby odpovídaly pravidlům bezpečnosti a různým regulacím. Lyft nicméně není jediná společnost, která používá elektrické koloběžky od Xiaomi. Jedna z nich, společnost Bird, má s Xiaomi exkluzivní smlouvu, což vzbuzuje otázku, zda se nejedná o konkurenční boj.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments