Domů » Bleskovky » Xiaomi chystá véčko s ohebným displejem. Konkurence pro Motorolu Razr?

Xiaomi chystá véčko s ohebným displejem. Konkurence pro Motorolu Razr?

Teprve včera byl představen smartphone Motorola RAZR, který odkazuje na legendární stejnojmenný mobil, avšak nově disponuje ohebným displejem a operačním systémem Android. Oproti ostatním ohebným smartphonům má nový RAZR véčkovou konstrukci, která bude patrně čím dál populárnější. Ohebné véčko chystá i Samsung, a podle patentové přihlášky i Xiaomi.

mi fold

Malý displej venku, velký uvnitř

Čínský gigant si nechal svůj nápad zaregistrovat v srpnu loňského roku, podle přiložených obrázků by měl mít telefon v zavřeném stavu přibližně čtvercový půdorys, v otevřeném by pak měl vypadat jako tradiční smartphone dnešní doby s tenkými rámečky a protáhlým displejem. Oproti novému RAZRu nemá mít telefon žádnou vystouplou bradu, širší má být pouze čelo se selfie kamerkou, reproduktorem a dalšími standardními prvky.

xiaomi fold 2

Z obrázků je také patrné, že Xiaomi počítá s vnějším notifikačním displejem, který má být menší než v případě RAZRu. Na zádech pak ještě vidíme duální fotoaparát. Jako vždy je důležité zmínit, že se jedná pouze o patentovou přihlášku a výsledný produkt může vypadat zcela jinak.

xiaomi fold

Xiaomi se sice v tomto roce chlubilo konceptem ohebného telefonu, avšak s jiným form-faktorem, který zatím nebyl přetaven v reálné zařízení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments