Domů » Bleskovky » Xiaomi ukázalo svůj ohebný smartphone. Jde jinou cestou než Samsung

Xiaomi ukázalo svůj ohebný smartphone. Jde jinou cestou než Samsung

Ohebné displeje jsou tu a výrobci smartphonů se snaží najít smysluplný způsob jejich využití. První ohebný smartphone představila loni společnost Royole, avšak její telefon FlexPai je spíše prototypem, který rozhodně masový zájem o tuto kategorii zařízení nevzbudí. Všichni netrpělivě čekají, s čím přijde 20. února Samsung, avšak ten není zdaleka jediný, kdo si s ohebnými displeji pohrává.

Xiaomi bude displej ohýbat hned dvakrát

Zakladatel a prezident společnosti Xiaomi Lei Bin pověsil na čínskou síť Weibo video, ve kterém si pohrává s vlastním ohebným telefonem; jedná se o stejný kus hardwaru, který před nedávnem odhalil @evleaks. Na rozdíl od Samsungu nehodlá Xiaomi ohýbat displej dovnitř, ale ven, a to hned na dvou místech. Stejně jako u ostatních prototypů jde o to, složit malý tablet do velikosti smartphonu, byť o poměrně značné tloušťce.

Xiaomi foldable phone prototype

Podle Leie Bina se jedná pouze o inženýrský prototyp, který má k reálnému produktu ještě poměrně daleko, avšak tvrdí, že si firma dokázala podmanit řadu technických problémů včetně technologie ohýbání, flexibilních krytů a také adaptace prostředí MIUI. To by se mělo dynamicky přepínat mezi režimy telefon a tablet.

Xiaomi zřejmě vypustilo do světa toto video, aby získalo důležitou zpětnou vazbu, zda je tento koncept životaschopný. Fanoušci značky dokonce budou moci navrhnout tomuto zařízení jméno, Lei Bin zatím navrhuje názvy jako jako Xiaomi Dual Flex nebo Mi Mix Flex.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

27 komentářů

 1. To jsou ti číňani co ukradli Samsungu ty plány technologie ohýbání? Fakt Borci

  • Podle ukázek má samsung spíše technologii která dokáže displej ohnout v podstatě o 180°. Řešení které ukázalo Xiaomi používá méně ohebné displeje, takže se nejedná o stejnou technologii jako u samsungu. Navíc samsung si může u mimočínských soudů vydupad zákaz prodeje zařízení s jeho ukradenou technologií a protože Xiaomi prodává i na západních trzích, tak se s ukradenou technologií rozhodně nevytasí.

  • A tady se snad neohyba o 180°? :D Nevim, jak vy, ale ja vidim, ze oba displeje se ohnuly o 180 ° :-)

  • Pan wizard ma pravdu, samsung se doslova zlomi dovnitr o 180°, kdezto tento se pouze ohne okolo tela telefonu

  • A o kolik je to stupnu kolem telefonu?

 2. Tento způsob řešení ohýbání displeje se mi zatím líbí nejvíce. Jsem zvědavý, jestli se to dostane až do sériové výroby.

  • souhlasim, tohle vypadá docela dobře, i když na videu je vidět, že je to těžká beta. Co mi neni jasný, když takto ohneš displej kolem radiusu, tak ta velikost displeje se buď musí natáhnout jak guma, nebo v zadu pohnout oproti rámečku. Nebo naopak to tělo se musí zkrátit, nějak zasunout do sebe – což by dávalo tušit, že to bude pěkně fórový :D

 3. Ty ohebné displaye všichni „nutně“ potřebujeme.

  • Ano, potrebujeme. Je to zpusob, jak mit mensi telefon v situaci, kdy potrebujeme mensi displej a vetsi v situaci, kdy ocenime vetsi displej.

  • Přésně. Asi věc, který mi vytlačí iPad z domácnosti:)

  • uni Aby mi to nahradilo ipad 10.5, tak by se to muselo skládat nadvakrát a to by byla pěkná cihlička

  • Já mám 9,7″ a takový rozložený 6-6,5″ telefon nebude až tak výrazný kompromis. Y vymírající 7-8″ tabletů už tuplem. Vcelku v poho.

  • Vzpomínám si, jak se tohle říkalo o dotykových telefonech, a teď ? :)

  • Dr.True – až na to, že se tohle o dotykových telefonech nikdy neříkal.

 4. Možná nakonec nápad ohýbacích mobilů bude dobrý je fakt že klasický mobily už se nikam neposunou pro mě to skončilo když předstali se 16:9 displejem a nudle nic neukázali jen zničili praktičnost a vzhled kde je všechno stejný a bez nějakého loga nejde poznat o koho jde :-D ale takový mobil co se dá rozložit do tabletu no asi bych to používal víc a nápad že by ve formě mobilu tam byl android a po rozložení se třeba nabootoval windows hmmm to by bylo hezké.

 5. Nemohu si pomoct, ale na tom displeji jsou promáčkliny resp. důlky. Je to vidět na odrazech světla, když to převrací v ruce. Jináč celkově nic moc. hawk

  • Prototyp vám nic neříká?

  • Jo, proč ho překládat jednou, když pro větší efekt ho můžu přeložit 2x? Výsledek stejný, akorát 2x větší pravděpodobnost, že se to zničí. Pak na reklamačním oddělení „nevhodné zacházení“ a můžete si koupit další…

  • Ohýbanie zvonku šetrí displej oproti ohýbaniu dovnútra. Je tam menšie ohnutie. Ale zase v zavretom stave bude menej chránený takze vo výsledku prašť jak uhoď.

 6. Jak se to bude pokládat na stůl ? Ten display vypada že se podře po jednodením použití .

 7. Docela by zajímalo, kdy čínani přijdou s něčím, co neukradli od konkurence.

 8. Už vidím,jak vydrbou s ochraným sklem :D Když něco křupne,tak člověk bude doufat,že to byla kost v noze než telefon

 9. Xiaomi samo nic nevyrábí. Všechny jejich výrobky jsou nasmlouvané u třetích stran. Od koho má ten displej?

 10. Vypadá to super, možná skladnejsi a formovanejsi jako Samsung. I když jak je v komentářích popsáno, že se už nemaji smartfony posunout bez dané technologie je blbost. Bral bych po pripojeni k většímu monitoru plnohodnotný pc třeba s Linuxem. Což zatím nikdo neumí a Samsung má jen testovací verze.

 11. Tohle bych poškrábal za týden tak že by nebylo nic vidět :) Mně by stačil malý display na krytu a vyklápěcí kryt s klávesnicí, něco jako dělala Nokia. Velikost tak kolem 6″

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).