Domů » Bleskovky » Xiaomi ukázalo svůj ohebný smartphone. Jde jinou cestou než Samsung

Xiaomi ukázalo svůj ohebný smartphone. Jde jinou cestou než Samsung

Ohebné displeje jsou tu a výrobci smartphonů se snaží najít smysluplný způsob jejich využití. První ohebný smartphone představila loni společnost Royole, avšak její telefon FlexPai je spíše prototypem, který rozhodně masový zájem o tuto kategorii zařízení nevzbudí. Všichni netrpělivě čekají, s čím přijde 20. února Samsung, avšak ten není zdaleka jediný, kdo si s ohebnými displeji pohrává.

Xiaomi bude displej ohýbat hned dvakrát

Zakladatel a prezident společnosti Xiaomi Lei Bin pověsil na čínskou síť Weibo video, ve kterém si pohrává s vlastním ohebným telefonem; jedná se o stejný kus hardwaru, který před nedávnem odhalil @evleaks. Na rozdíl od Samsungu nehodlá Xiaomi ohýbat displej dovnitř, ale ven, a to hned na dvou místech. Stejně jako u ostatních prototypů jde o to, složit malý tablet do velikosti smartphonu, byť o poměrně značné tloušťce.

Xiaomi foldable phone prototype

Podle Leie Bina se jedná pouze o inženýrský prototyp, který má k reálnému produktu ještě poměrně daleko, avšak tvrdí, že si firma dokázala podmanit řadu technických problémů včetně technologie ohýbání, flexibilních krytů a také adaptace prostředí MIUI. To by se mělo dynamicky přepínat mezi režimy telefon a tablet.

Xiaomi zřejmě vypustilo do světa toto video, aby získalo důležitou zpětnou vazbu, zda je tento koncept životaschopný. Fanoušci značky dokonce budou moci navrhnout tomuto zařízení jméno, Lei Bin zatím navrhuje názvy jako jako Xiaomi Dual Flex nebo Mi Mix Flex.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
27 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments