Domů » Bleskovky » Záhadný ohebný smartphone na videu: vypálí Xiaomi rybník Samsungu?

Záhadný ohebný smartphone na videu: vypálí Xiaomi rybník Samsungu?

Letošní rok bude zčásti patřit ohebným smartphonům, svá želízka v ohni připravují Samsung, LG i Huawei. Přidat by se k nim mohla i aktuální čtyřka na trhu, společnost Xiaomi, její ohebný smartphone by mohl vypadat nějak takto.

Bohužel ani sám velký @evleaks nemůže potvrdit autenticitu uvedeného videa nebo zařízení na něm zobrazeného, bylo mu však řečeno, že se jedná o výrobek Xiaomi. Oproti demonstrovanému Samsungu Galaxy F využívá toto zařízení jiného form-factoru, má jeden displej, který je možné ohnout na dvou místech, přičemž obsah na displeji se přizpůsobí velikosti plochy. Že se jedná o zařízení Xiaomi, částečně potvrzuje prostředí MIUI, kterým tento čínský gigant obohacuje systém Android.

O tom, že Xiaomi chystá ohebný telefon, informoval v červenci loňského roku i server ETNews, podle něhož si čínský gigant na ohebný telefon objednával komponenty.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. … pokud se jako vypálení rybníku bere to, že Samsungu ukradli know-how na výrobu ohebného displeje

    • To si myslis, ze samsung je jediny kto ma moznosti na vyvoj ohybnych displejov? Okrem toho samsung si svojho casu s kradnutia a kopirovania tiez velku hlavu nerobil….

  2. K čemu je to ohýbání tímto stylem? To je tak nepraktické, až to bolí. Smysl dává pouze otevírání tak, aby byl display uvnitř.

    • Souhlas ,displey by měl být schovaný.Navíc jak by byl schovaný ,tak malý základní monochromatický displey na předni části mobilu pro čas ,datum,počasí, mobilní číslo a klávesnici pro psaní SMS či emailu.Tohle je nepraktické.

  3. Moc peknej stroj toto nanah zcela stebou souhlasim toto vypada na 90% na panel amoled a know how Samsungu , ale holt tak uz to je lidem jde jen o prachy

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).