Domů » Bleskovky » Xiaomi chystá smartphone s rekordně vysokým počtem megapixelů

Xiaomi chystá smartphone s rekordně vysokým počtem megapixelů

Čím víc megapixelů, tím lepší fotoaparát. Není to sice tak úplně pravda, ovšem čísla prodávají a výsledky vycházející z prvních mobilních 108Mpx snímačů nejsou zase tak špatné. Z tohoto důvodu zřejmě budeme v blízké budoucnosti svědky dalšího navyšování megapixelů, přičemž jako první má hranici 108 Mpx překročit Xiaomi.

samsung 108mpx sensor visual
108Mpx fotočip od Samsungu (zdroj obrázku: Samsung)

Podle nejnovějších informací připravuje smartphone se 144Mpx fotosenzorem, přičemž nejpravděpodobněji takový čip použije model Mi 10S Pro, popř. Mi CC10 Pro (na globálním trhu patrně Mi Note 20). Dá se předpokládat stejný scénář jako loni, tedy že si Xioami nechá fotočip vyrobit na zakázku u Samsungu, a ten jej poté v pozměněné formě osadí do některého svého vlajkového modelu. Ostatně spekulace, že Samsung vyvíjí 144Mpx fotočip, se poprvé objevily už na konci loňského roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Radim
Anonym
Radim
Offline

Tak vzhledem k tomu, že vídám stále spoustu lidí, kteří si myslí že vyšší počet megapixelů přímoúměrně navyšuje kvalitu fotky, tak se nedivím že se to dobře prodává. Skvělým příkladem je Xiaomi Mi 10 se 108 MP snímačem a třeba Oppo Find X2 Pro s 48 Mpx snímačem. Nechci říkat většina, ale spousta lidí dá přednost Xiaomi se 108 MP. Velká spousta těžko ví, že kvalitu obrazu určuje velikost snímače (a s tím související velikost pixelů, pixelová hustota), kvalita a počet optických členů, software, ale také světelnost a ne/přítomnost optické stabilizace (O.I.S.). Např. Xiaomi Mi 9 má 1/2″ snímač se… Číst vice »