Xiaomi chce zvýšit svůj globální podíl. Chystá expanzi do Ameriky

Společnost Xiaomi má za sebou velmi úspěšný rok 2017, prodala v něm 92,4 milionů smartphonů a celosvětově obsadila 5. příčku mezi výrobci. Čínský drak bude chtít svůj globální podíl ještě zvyšovat, a to s pomocí amerických zákazníků.

Šéf Xiaomi Lei Jun prozradil deníku Wall Street Journal, že by jeho firma chtěla vstoupit na horkou americkou půdu na konci tohoto, popř. na začátku příštího roku. Více podrobností k plánu expanze nezmínil, uvedl však, že si uvědomuje všechny překážky, které na Xiaomi v USA čekají. Své by o tom mohla vyprávět značka Huawei, která si chtěla podmanit Ameriku v loňském roce, nakonec jí však američtí operátoři vystavili stopku, a šéfové FBI, CIA, NSA a dalších zpravodajských služeb doporučili zákazníkům nepoužívat její produkty.

FBI, CIA a NSA varují americké zákazníky: nepoužívejte telefony Huawei a ZTE

Smartphony značky Xiaomi můžete zakoupit v obchodě Beryko.cz.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. No já nevim, ale tohle mi přijde jako špatný nápad. Pominu případné bezpečnostní podezření, v čemž má mimojiné Xiaomi dost vroubek z dřívějška (v tom měl „hujahej“ navrch, ten myslím žádnou takovou aféru neměl) a zaměřím se čistě na MIUI. Podle mě to ROZHODNĚ není tak uživatelsky přívětivá nádstavba, jakou má např. Samsung a i já jsem se s ní ze začátku trochu zapotil (ale to prostě bylo potřeba :) )… tohle projde v Evropě, ale v USA myslím že ne…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *