Xiaomi 12T Pro pózuje na tiskovém snímku společně s chystaným tabletem značky Redmi

xiaomi 12

Už zanedlouho by mělo dojít k odhalení Xiaomi 12T Pro, který bude v portfoliu čínského výrobce plnit funkci podzimního vlajkového modelu. Připravovaný telefon, který bude vybaven 200Mpx fotoaparátem, má již za sebou první kolečko důležitých certifikací, tudíž lze jeho premiéru očekávat v horizontu několika příštích týdnů.

Xiaomi 12T redmi tablet 2022 leak tw

O tom, že je odhalení Xiaomi 12T Pro na spadnutí, svědčí i čerstvě uniklý tiskový snímek, na kterém chystaná novinka pózuje společně s dosud neodhaleným tabletem dceřiné značky Redmi. Rodinná pouta jsou z designu dvojice velmi patrná – moduly zadních fotoaparátů vypadají u obou případech velice podobně, byť ve skutečnosti má být výbava značně odlišná. Zatímco hlavní fotoaparát Xiaomi 12T Pro se bude pyšnit rekordním rozlišením 200 Mpx a ještě bude mít k ruce dva další, snímač chystaného tabletu má mít rozlišení 8 megapixelů a žádnou společnost.

Xiaomi 12T Pro má dále dostat do výbavy 6,67″ OLED displej s rozlišením 1 220 × 2 712 pixelů a obnovovací frekvencí 144 Hz, dále čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, 8/12 GB RAM, 128/256/512GB úložiště a 5000mAh akumulátor s podporou rychlého 120W nabíjení. Parametry zmíněného tabletu Redmi jsou zatím neznámé, ale pravděpodobně půjde o dostupný produkt pro nenáročné.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku