Xiaomi 12 vystrkuje růžky: prim hraje 50Mpx fotoaparát a nejnovější čipset

Xiaomi Mi 11 Ultra clanek recenze

Čínský gigant Xiaomi má aktuálně na trhu populární smartphony z řady s číslem jedenáct, například Xiaomi Mi 11, Xiaomi Mi 11 Ultra, Xiaomi 11T či Xiaomi 11T Pro, což ovšem neznamená, že by nástupci s dvanáctkou ve jméně už nebyli v přípravě. Dva leakeři, konkrétně Xiaomiui a Kacper Skrzypek, přinesli detaily některých modelů, na jejichž odhalení teprve čekáme.

Podle Xiaomiui se můžeme těšit nejen na standardní verzi Xiaomi 12 Ultra, ale také na druhý model s přídomkem Enhanced Edition. Modely mají poměrně poetická kódová označení: Thor a Loki. Jejich hlavní zbraní má být čipset Qualcomm Snapdragon 898, který ale bude pravděpodobně znám pod jiným označením.

Xiaomi 11T Pro 13
Xiaomi 11T a 11T Pro

Společně s ním se údajně můžeme těšit na 50Mpx fotoaparát GN5 od Samsungu, který doprovodí další tři 48Mpx snímače, u kterých se předpokládá, že alespoň jeden z nich bude širokoúhlý a také že jejich maximální zoom nabídne až 120násobné zvětšení. Dočkat bychom se měli také nového typu čtečky otisků prstů ukryté v displeji.

Kromě dvou modelů Xiaomi 12 Ultra se možná dočkáme i Xiaomi 12X

Kacper Skrzypek v kódu MIUI odhalil zmínku ještě o jednom modelu, a to s označením Xiaomi 12X. Jeho specifikace mají být o trochu slabší než v případě modelu Ultra: konkrétně se máme dočkat 6,28“ AMOLED displeje s Full HD+ rozlišením a 120Hz obnovovací frekvencí, čipsetu Qualcomm Snapdragon 870 a 50Mpx fotoaparátu na zadní straně.

Řady Xiaomi 12 bychom se měli dočkat už brzy, konkrétně se spekuluje o představení v průběhu 1. kvartálu roku 2022.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku