Cena:

Snapdragon 898 nebude. Qualcomm chystá zcela nový způsob značení

snapdragon 730 mobile

Už na konci tohoto měsíce představí společnost Qualcomm nový vrcholný mobilní procesor, který najdeme ve většině vlajkových smartphonů s Androidem pro rok 2022. Dosud se o něm hovořilo jako o Snapdragonu 898, nakonec však zřejmě Qualcomm sáhne po zcela jiném jménu.

snapdragon 765 3

Snapdragon 898 nebude. Připravte se na zbrusu nové jméno

Už loňský Snapdragon 888 byl překvapením, neboť po modelech 835, 845, 855 a 865 všichni logicky očekávali Snapdragon 875. Pokud by letos Qualcomm představil Snapdragon 898, visela by ve vzduchu otázka, kam toto číslování posunout v příštím roce. Zřejmě proto se americká firma rozhodla změnit schéma označování už letos.

Podle informátora Ice Universe se bude chystaný čipset jmenovat Snapdragon 8 gen1. Není to nic originálního, podobnou cestou Qualcomm kráčí již u počítačového procesoru Snapdragon 8cx, který existuje ve variantách gen1 a gen2. Takto si společnost připraví i ve světě smartphonů půdu pro budoucí modely, které by se logicky měly jmenovat Snapdragon 8 gen2, gen3 a tak dále.

Jsme zvědaví, zda Qualcomm k podobnému kroku sáhne i u ostatních řad čipových sad s počátečními číslovkami 7, 6 a 4.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.