Domů » Bleskovky » WWDC 2019: Apple Watch mají s watchOS 6 nakročeno k větší samostatnosti

WWDC 2019: Apple Watch mají s watchOS 6 nakročeno k větší samostatnosti

Na vývojářské konferenci WWDC v americkém městě San Jose dnes Apple představil novou verzi operačního systému pro své chytré hodinky Apple Watch – watchOS 6. Jaké novinky přináší?

watchos 6 4

Nové ciferníky a upozornění

Mezi novinky watchOS patří to, na co uživatelé koukají ze všeho nejvíce, tedy ciferníky. Uživatelé watchOS si budou moci stáhnout hned několik nových variant, včetně ciferníku, který se mění podle denní doby. Na výběr dostanou uživatelé také nové komplikace. Kromě ciferníků si majitelé Apple Watch můžou nastavit také nový typ upozornění, kterým je ptačí štěbetání.

watchos 6 1

Vlastní obchod s aplikacemi

Až dosud se do Apple Watch daly dostat aplikace pouze skrze mobilní telefon. To je nyní minulostí, neboť watchOS 6 přichází s vlastním obchodem s aplikacemi, který je dostupný přímo z vaší ruky. S tím přichází také aplikace speciálně navržené pro hodinky, k čemuž vývojáři dostanou hned několik nových API. Užívat si tak budete moci streamovanou hudbu, aniž byste museli mít hodinky připojeny k telefonu.

watchos 6 3

Zdraví především

S Apple Watch jsou neodmyslitelně spojeny také funkce týkající se zdraví. Ani v této oblasti Apple nezahálel, a představil hned několik novinek. Jednou z nich je například sledování okolního hluku a s tím spojeného varování, abyste se delší dobu nevystavovali hlučnému prostředí. Další novinkou je možnost sledování period, což ocení především ženy.

watchos 6 2

V aplikaci Zdraví je nově dostupné také srovnání s předchozím obdobím, takže můžete sledovat vývojové trendy, pokud jde o váš pohyb. Na základě srovnání vás dokáže aplikace také povzbuzovat a doporučit vám změny vašeho životního stylu tak, abyste se neustále zlepšovali.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. Hodně strohý článek. Bylo toho představeno mnohem víc. Kde je např. zmíňka o hlasových záznamech, kalkulačce s možností rozdělit více účtů, přehrávání podcástů ? Jirko, kdo ti to tu píše články?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).