TOPlist

Withings ScanWatch přichází v edici Horizon se zvýšenou odolností a otočnou lunetou

Scanwatch Horizon 1

Francouzská značka Withings představila novou verzi svých hybridních hodinek ScanWatch. Jedná se o limitovanou edici s přídomkem Horizon, která se pyšní robustním tělem a zvýšenou odolností vůči vodě.

Withings ScanWatch Horizon: hodinky, které se nezaleknou vody

ScanWatch Horizon mají být dosud nejodolnějšími hodinkami, které firma Withings vytvořila. Tělo je vyrobené z nerezové oceli třídy 316L, ploché sklíčko je vyrobeno ze safíru a je navíc chráněné vystouplou lunetou. Ta je dokonce otočná, avšak oproti hodinkám od Samsungu ji nevyužijete k ovládání samotných hodinek; jedná se o tzv. potápěčskou lunetu s vyznačenými intervaly po desítkách.

ScanWatch Horizon 8

Výrobce se pyšní, že design Withings ScanWatch Horizon byl inspirován luxusními hodinkami pro potápěče, avšak běda tomu, kdo se s nimi vydá do hlubin. Garantována je odolnost 10 ATM, což znamená pouze povrchové plavání a šnorchlováni. Výrobce si nicméně za zvýšenou odolností hodinek stojí, a proto na ně poskytuje nadstandardní 5letou záruku.

Hodinky Withings ScanWatch Horizon jsou větší než základní edice; mají diametr 43 mm a hmotnost 72 gramů. I přes větší rozměry zůstala výdrž na 30 dnech + dalších 20 dní bez chytrých funkcí. Ty jsou stejné jako u základního modelu, těšit se tak můžete na monitorování sportovních aktivit (včetně měření kroků na kruhové komplikaci s ručičkou), zdravotní funkce (měření tepové frekvence, EKG, SpO2, měření spánku, dechová cvičení) nebo na notifikace ze spárovaného smartphonu. Z něj si hodinky berou i informace o poloze, vlastní GPS přítomná není. Pokud vás zajímá více informací, můžete si přečíst naši rozsáhlou recenzi základního modelu s totožnou funkční výbavou.

ScanWatch Horizon 9

Zelené nebo modré?

Withings ScanWatch Horizon budou nabízeny ve dvou barevných variantách – obě mají stříbrné ocelové tělo, liší se pouze barvou ciferníku, a to buď modrou nebo zelenou. V obou případech má ciferník sportovní vzhled s luminiscenčními ručičkami a indexy. K hodinkám dále dostanete dva náramky, kovový a elastomerový; k připojení slouží standardní 20mm osička, takže pásek lze vyměnit za vlastní.

Scanwatch Horizon 7

Hodinky jsou již nyní dostupné na webu výrobce, cena je poměrně vysokých 500 EUR (asi 12 700 korun).

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku