Withings ScanWatch přichází v edici Horizon se zvýšenou odolností a otočnou lunetou

Scanwatch Horizon 1

Francouzská značka Withings představila novou verzi svých hybridních hodinek ScanWatch. Jedná se o limitovanou edici s přídomkem Horizon, která se pyšní robustním tělem a zvýšenou odolností vůči vodě.

Withings ScanWatch Horizon: hodinky, které se nezaleknou vody

ScanWatch Horizon mají být dosud nejodolnějšími hodinkami, které firma Withings vytvořila. Tělo je vyrobené z nerezové oceli třídy 316L, ploché sklíčko je vyrobeno ze safíru a je navíc chráněné vystouplou lunetou. Ta je dokonce otočná, avšak oproti hodinkám od Samsungu ji nevyužijete k ovládání samotných hodinek; jedná se o tzv. potápěčskou lunetu s vyznačenými intervaly po desítkách.

ScanWatch Horizon 8

Výrobce se pyšní, že design Withings ScanWatch Horizon byl inspirován luxusními hodinkami pro potápěče, avšak běda tomu, kdo se s nimi vydá do hlubin. Garantována je odolnost 10 ATM, což znamená pouze povrchové plavání a šnorchlováni. Výrobce si nicméně za zvýšenou odolností hodinek stojí, a proto na ně poskytuje nadstandardní 5letou záruku.

Hodinky Withings ScanWatch Horizon jsou větší než základní edice; mají diametr 43 mm a hmotnost 72 gramů. I přes větší rozměry zůstala výdrž na 30 dnech + dalších 20 dní bez chytrých funkcí. Ty jsou stejné jako u základního modelu, těšit se tak můžete na monitorování sportovních aktivit (včetně měření kroků na kruhové komplikaci s ručičkou), zdravotní funkce (měření tepové frekvence, EKG, SpO2, měření spánku, dechová cvičení) nebo na notifikace ze spárovaného smartphonu. Z něj si hodinky berou i informace o poloze, vlastní GPS přítomná není. Pokud vás zajímá více informací, můžete si přečíst naši rozsáhlou recenzi základního modelu s totožnou funkční výbavou.

ScanWatch Horizon 9

Zelené nebo modré?

Withings ScanWatch Horizon budou nabízeny ve dvou barevných variantách – obě mají stříbrné ocelové tělo, liší se pouze barvou ciferníku, a to buď modrou nebo zelenou. V obou případech má ciferník sportovní vzhled s luminiscenčními ručičkami a indexy. K hodinkám dále dostanete dva náramky, kovový a elastomerový; k připojení slouží standardní 20mm osička, takže pásek lze vyměnit za vlastní.

Scanwatch Horizon 7

Hodinky jsou již nyní dostupné na webu výrobce, cena je poměrně vysokých 500 EUR (asi 12 700 korun).

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku