TOPlist

WindyMaps: Seznam vytvořil první aplikaci pro cizince, usnadní orientaci turistům

Plánování výletů v rámci aplikace Mapy.cz jistě ocení nejeden český turista. Pro ty zahraniční připravil tuzemský vyhledávač Seznam.cz aplikaci Windy Maps. Ta využívá mapy ze zdroje Open Street Maps, což není jediná výhoda aplikace. Informace o bodech zájmu si mohou turisté nechat zobrazit na Wikipedii, při plánování pomohou také Jízdní řády a v případě, kdy bude třeba někde přenocovat, nenechá turistu na holičkách Booking.com, který je rovněž integrován.

„Mobilní aplikace Windy Maps má ambice přinést lidem z celého světa co nejkomplexnější a nejdetailnější informace, které se hodí, kdykoli vyrazíte na cesty. Každému doporučíme to nejlepší z okolí zvoleného bodu nebo lokality, kde se nachází, s ohledem na jeho preference. To vše bez nutnosti připojení k internetu,“ pronesl Martin Fuks, produktový ředitel Seznam.cz.

Windy Maps
Cena: zdarma
‎Windy Maps
‎Windy Maps
Autor: Windyty, SE
Cena: zdarma

Windy Maps představily i plány do budoucna. Aplikace by se ráda stala jakýmsi středobodem turistů, kteří na ní budou sdílet své zážitky a zkušenosti z cest. Aktuálně jsou Windy Maps dostupné pro iOS a Android (verze pro Windows 10 a web je v plánu) v angličtině, přičemž další jazykové mutace jsou v přípravě.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku