Domů » Bleskovky » Windows 10 dostanou nové univerzální Malování: Podívejte se na první screenshoty

Windows 10 dostanou nové univerzální Malování: Podívejte se na první screenshoty

Aplikace Malování na jednoduché operace s obrázky je součástí systému Windows již od verze 1.0 z roku 1985. Současná verze ve Windows 10 je funkčně i vzhledově prakticky totožná se 7 let starou verzí pro Windows 7 a tak se nelze divit, že Microsoft chystá její radikální přepracování do moderního univerzálního hávu.

ms-paint-windows-10

Na rozdíl od starých systémových aplikací jako jsou Mapa znaků či WordPad se nebude jednat o port staré win32 aplikace (více informací), ale o zcela novou aplikaci vybudovanou od základů. Jak ukazují screenshoty, které odhalil server MSPowerUser, z Malování zmizí pás karet Ribbon a veškeré ovládací prvky se zvětší pro pohodlné ovládání dotykem. Přibydou i nové funkce, z nichž největší bude bezpochyby práce s 3D objekty.

Nové Malování by mohlo být součástí některého z příštích sestavení Windows 10 pro Insidery s veřejnou dostupností někdy v červenci. Zda bude aplikace dostupná i na telefonech, prozatím nevíme. Spekuluje se, že Microsoft stejným způsobem postaví od základu i systémového Průzkumníka souborů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
41 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments