Domů » Bleskovky » Project Centennial: Do Windows Store zavítal WordPad, Mapa znaků a další dinosauři

Project Centennial: Do Windows Store zavítal WordPad, Mapa znaků a další dinosauři

Microsoft v minulém týdnu vypustil do éteru aplikaci Desktop App Converter, která umožňuje vývojářům převádět klasické win32 aplikace pro Windows do balíčků APPX, aby byly publikovatelné ve Windows Store. Tyto aplikace sice nezískají univerzální podobu a nebude možné spouštět je např. na smartphonech či na Xboxu, bude však výrazně snazší jejich instalace a odstranění, aniž by došlo k „zaneřádění“ systému, navíc budou snadněji objevitelné a aktualizovatelné.

conversion

Aby šel Microsoft vývojářům příkladem, převedl do Windows Store pár vlastních aplikací, které jsou součástí systému Windows jako příslušenství od nepaměti – WordPad, Mapa znaků, Prohlížeč souborů formátu XPS a Nástroj Fax a skener.

wordpad

Všechny tyto aplikace jsou součástí Windows 10, je však možné, že je Microsoft v letním updatu odstraní a umožní jejich volitelné stažení z obchodu aplikací. Vzhledově se aplikace nijak od svých desktopových protějšků neliší, a Microsoft nezmiňuje, zda dojde k nějaké jejich aktualizaci, stáhnout si je mohou zatím pouze Insideři na poslední testovací sestavení.

WordPad
WordPad
Autor: ‪Microsoft Corporation‬
Cena: Code needed
Windows Fax and Scan
Windows Fax and Scan
Autor: ‪Microsoft Corporation‬
Cena: Code needed
Microsoft Character Map
Microsoft Character Map
Autor: ‪Microsoft Corporation‬
Cena: Code needed
XPS Viewer
XPS Viewer
Autor: Microsoft Corporation
Cena: zdarma

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments