Wi-Fi volání od T-Mobilu už je dostupné i na iPhonech s iOS 9.3

Apple včera uvolnil aktualizaci na novou verzi operačního systému iOS 9.3, která přinesla podporu Nočního režimu, rozšířená 3D Touch gesta a řadu dalších vylepšení (informovali jsme zde). Kromě toho aktualizace zpřístupňuje funkci Wi-Fi volání (VoWiFi), kterou u nás T-Mobile jako jediný operátor nabízí. Zatím sice jen pro firemní zákazníky, velice brzy by ji ale operátor měl nabídnout i pro ostatní uživatele.

VoWiFi_iPhoneVoWiFi na iPhone 6s Plus s iOS 9.3

Až doposud bylo možné VoWiFi využívat pouze na Samsungu Galaxy S6 edge, od dnešního dne je ale dostupná i na iPhonech s iOS 9.3. VoWiFi řeší problémy s voláním a odesílám SMS v místech, kde je velmi slabý signál, případně kde není signál vůbec.

Tip ke čteníVyzkoušeli jsme T-Mobile VoWiFi: Volat můžete i bez signálu

Jedna podmínka však přece jenom musí být splněná – v daném prostoru musí být k dispozici Wi-Fi sít s internetovým připojením, skrze kterou se komunikace realizuje. Aby bylo dosaženo dostatečné kvality hovoru, je nutné, aby dostupná Wi-Fi síť nabízela rychlost minimálně 100 kbps pro download i upload.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

2 komentáře

  1. To len SK Telekom nic? VoLTE tiez nic :)….
    Hlavne, ze manazment sidla v Prahe …..

    • svatý Petr (neregistrovaný)

      Až na to, že management nesedí v Praze. Teprve bude, až se firmy pořdně spojí. To, že teď mají společného GŘ a 2 ředitele, ještě neznamená, že celý management sedí v Praze. Ti, co rozhodují o investicích, sedí v Bratislavě.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel