Domů » Bleskovky » WhatsApp brzy nabídne podporu pro videohovory, někteří už je testují

WhatsApp brzy nabídne podporu pro videohovory, někteří už je testují

Populární komunikační nástroj WhatsApp by se v dohledné době měl dočkat nové aktualizace, která by měla přinést podporu pro videohovory. Vybraní beta testeři již novou verzi aplikace používají a na internetu se díky tomu objevily první screenshoty. Kromě toho vývojáři pracují na novém designu aplikace, kterému má dominovat zelená barva. Jeho představení bychom se měli dočkat během několika následujících měsíců.

Po loňské akvizici WhatsAppu Facebookem se očekávalo, že dojde ke sloučení tohoto kecálka s aplikací Facebook Messenger, ale naštěstí se tak nestalo. Jedním z důvodů zachování samostatnosti je jistě velmi široká uživatelská základna, která čítá přes 900 milionů aktivních uživatelů měsíčně a brzy by mohl překonat jednu miliardu.

WhatsApp se těší velké oblíbenosti zejména proto, že je prakticky zdarma a bez reklam. Mark Zuckerberg krátce po loňské akvizici uvedl, že na WhatsAppu vydělávat nehodlá, ačkoliv jedna miliarda aktivních uživatelů může s tímto příslibem zahýbat. Zakladatel WhatsAppu Jan Koum nicméně odmítá jakoukoliv reklamu v aplikaci, tudíž jsme zvědaví, k jaké formě monetizace by Facebook eventuálně sáhl.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments