Cena:

WhatsApp v listopadu ukončí podporu pro desítky telefonů. Je mezi nimi i ten váš?

whatsapp aplikace app unsplash

Oblíbená komunikační aplikace WhatsApp o sobě v poslední době dává vědět nejen skrze spoustu nových funkcí, se kterými dohání konkurenci, ale také kvůli nedávné pokutě za porušení GDPR. Další nepříjemnou zprávou je ukončení podpory pro starší telefony.

whatsapp aplikace app unsplash
WhatsApp přestane fungovat na 43 telefonech. Je mezi nimi i ten váš?

Od 1. listopadu přestane WhatsApp fungovat na platformách starších než Android 4.1, iOS 10 a KaiOS 2.5.1. Konkrétně se změna dotkne desítek telefonů. Zde je jejich kompletní seznam:

Apple

  • iPhone SE, 6s a 6s Plus

Samsung

  • Galaxy Trend Lite, Galaxy Trend II, Galaxy S2, Galaxy S3 mini, Galaxy Xcover 2, Galaxy Core a Galaxy Ace 2

LG

  • Lucid 2, Optimus F7, Optimus F5, Optimus L3 II Dual, Optimus F5, Optimus L5, Optimus L5 II, Optimus L5 Dual, Optimus L3 II, Optimus L7, Optimus L7 II Dual, Optimus L7 II, Optimus F6, Enact, Optimus L4 II Dual, Optimus F3, Optimus L4 II, Optimus L2 II, Optimus Nitro HD and 4X HD a Optimus F3Q

ZTE

  • Grand S Flex, ZTE V956, Grand X Quad V987 a Grand Memo

Huawei

  • Ascend G740, Ascend Mate, Ascend D Quad XL, Ascend D1 Quad XL, Ascend P1 S a Ascend D2

Sony

  • Xperia Miro, Sony Xperia Neo L a Xperia Arc S

Ostatní

  • Alcatel One Touch Evo 7, Archos 53 Platinum, HTC Desire 500, Caterpillar Cat B15, Wiko Cink Five, Wiko Darknight, Lenovo A820, UMi X2, Faea F1 a THL W8

Ačkoli se jedná převážně o starší zařízení, v případě Applu mohou mít uživatelé potenciálně problém. První generace iPhonu SE a modely 6s a 6s Plus jsou stále poměrně oblíbené, takže ukončení podpory může mít neblahý dopad na spoustu majitelů těchto smartphonů, pakliže jejich majitelé telefony neaktualizovali.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.