Domů » Bleskovky » WhatsApp spouští ověřené firemní účty, první společnosti už je využívají

WhatsApp spouští ověřené firemní účty, první společnosti už je využívají

Kecálek WhatsApp je celosvětově jednou z nejpoužívanějších komunikačních aplikací s více než miliardou uživatelů. Tato kumulace lidí okolo jedné aplikace přilákala Facebook, který ji s velkou slávou koupil. Pod jednou střechou se tak ocitly dvě velké aplikace, které se od sebe vzájemně inspirují. Nyní do WhatsAppu přichází ověřené firemní účty, které v Messengeru už nějakou dobu fungují.

WhatsApp Messenger
Cena: zdarma
‎WhatsApp Messenger
‎WhatsApp Messenger
Cena: zdarma
WhatsApp
WhatsApp
Autor: ‪WhatsApp Inc.‬
Cena: unknown

Obchodní potenciál WhatsAppu je veliký, proto se jeho vývojáři rozhodli jít firmám naproti. Představili pro ně ověřené účty, skrze které mohou společnosti komunikovat se svými zákazníky. U ověřených účtů se po vzoru Facebooku a Twitteru objeví symbol , aby je šlo na první pohled rozlišit od běžných či falešných účtů. Ověření uživatelé získají například možnost posílat přednastavené zprávy mimo otevírací hodiny nebo využít zprávy pro dvoufázové ověřování.

Ačkoli je služba prozatím limitována na firmy, které se účastní pilotního programu, první velké společnosti se ověřeným účtem už chlubí. Mezi prvními společnostmi, které si nechaly ověřit účet, je nizozemská letecká společnost KLM. Ta obecně platí za průkopníka, především co se týče sociálních sítí a komunikace se zákazníky. Skrze WhatsApp vám například zašle palubní lístek nebo vás upozorní na zahájení odbavení.

KLM flight info on WhatsApp

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).