WhatsApp dostává užitečné novinky pro skupinové hovory

Pravděpodobně nejdynamičtěji se rozvíjejícím komunikačním nástrojem současnosti je WhatsApp – není téměř týdne, kdy by se nedočkal nových funkcí. Poslední sada vylepšení se týká především skupinových hovorů.

V době covidové byl navýšen maximální možný počet účastníků hromadného hovoru na 32, ovšem správa těchto hovorů byla mnohdy komplikovaná, zvláště pak když si někdo zapomněl vypnout mikrofon. To se s nejnovější aktualizací mění, neboť kdokoliv nyní může ztlumit někoho druhého.

whatsapp

Jednotlivým členům konference lze také nově zasílat individuální zprávy, což se může hodit v případě, že nechcete oslovovat celou skupinu. Novinkou je rovněž upozornění, které se objevuje ve chvíli, kdy se k hromadné konverzaci někdo připojil dodatečně.

WhatsApp také myslí na vaši bezpečnost. Nově si budete moci vybrat, které kontakty uvidí vaši profilovou fotku, detaily účtu a informace o tom, kdy jste naposledy byli online.

Nové funkce jsou do aplikace WhatsApp zaváděny postupně, a to napříč platformami iOS a Android.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku