Domů » Bleskovky » WhatsApp dostane novou funkci – sdílení polohy v reálném čase

WhatsApp dostane novou funkci – sdílení polohy v reálném čase

Společnost Facebook vpouští do svého kecálka WhatsApp novou funkci, která umožní sdílet aktuální polohu uživatele s rodinou či přáteli v reálném čase. To se může hodit například při plánovaném setkání na nepřehledných místech, kdy máte možnost vidět, kde se váš partner aktuálně vůči vaší poloze nachází. Stejně tak mají vaši blízcí možnost vidět, kde se nacházíte a že jste v bezpečí.

Funkce je koncově šifrována, sdílení polohy jde kdykoliv zapnout či vypnout (ručně nebo automaticky po nastaveném čase). Sdílení polohy funguje v rámci konverzace, v případě skupinových konverzací je možné sledovat polohu všech jejích účastníků. Sdílení polohy v reálném čase bude dostupné na systémech Android a iOS, funkce má být spuštěna v následujících týdnech.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. No, nedá mi to si trošku dloubnout… :) Tohle umí BBM už dost dlouho, od roku 2013 a nástupu tehdejšího BB OS10. Má v sobě zabudovaný Glympse. Můžu to kdykoliv vypnout/zapnout, můžu nastavit dobu, po kterou se nechám druhým sledovat… S přítelkyní to využíváme pravidelně, když je venku s dítětem, nemá jasnej cíl cesty a chceme se setkat :).

  • Tohle umí iOS taky už dlouho. Dá se tam nastavit zda sdílet trvale, hodinu nebo do konce dne. Otázka je jak to měl dřív řešené android…ale tak nějak nevěřím WP, že tu polohu nebude brát pořád ale jen v případě potřeby (iOS GPS zapne jen, když se na ni uživatel na druhé straně dotáže. trošku se bojím, že WP ji bude sledovat pořád – vybíjet baterku)

  • Pro mě nová informace :) žádnej z kolegů, co mají iOS, mi tohle neříkal. Asi se bojí reakcí drahejch poloviček, či co :-D

 2. dobra funkce pro zarliveho partnera :D

 3. Zase o nieco kvalitnejsie spehovanie a sledovanie koncoveho uzivatela :-)

  • špehování koncového uživatele je tam už dávno. Teď je to nově jenom přístupné pro běžné uživatele.

 4. Piroska Sitaiova

  Aby aplikace kdyz je stahuji rychleji

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).