Domů » Bleskovky » WhatsApp chystá nové funkce. Chce konkurovat Skype a Zoomu

WhatsApp chystá nové funkce. Chce konkurovat Skype a Zoomu

Onemocnění Covid-19 může za velkou změnu v oblasti globální komunikace. Ta se ve velkém měřítku přesunula do digitálního světa a jednou z aktuálně nejpoužívanějších aplikací pro videokonference je Zoom. Tato aplikace má v poslední době poměrně značné problémy s bezpečností a řeší se možné úniky dat uživatelů.

Technologický gigant Microsoft je se svou aplikací Skype také hojně využívaným médiem v době koronaviru. Této dvojici by již brzy mohla přijít velká konkurence, kterou máte s velkou pravděpodobností nainstalovanou na svém telefonu už teď.

aplikace Zoom
Aplikace Zoom pro videohovory je momentálně velmi oblíbená. Podle některých zpráv však není zrovna dvakrát bezpečná. Možná se jí navíc chystá konkurence.

Tip: Internetem koluje přes půl milionu účtů jedné z nejpopulárnějších aplikací dneška

Sociálním sítím vládne Facebook, který jich má pod svými křídly hned několik. WhatsApp je jedna z chatovacích služeb Facebooku, která se již dlouhou dobu drží na prvních příčkách v počtu stažení. Právě tato aplikace v zeleném hávu se má nyní díky nové aktualizaci přeměnit v perfektní nástroj pro videohovory velkého počtu uživatelů.

Dosud jsou maximem pro online konference 4 účastníci, což pro stávající situaci není dostatečné. Podle kódu v beta verzi WhatsAppu by tento limit měl být navýšen na více než desetinásobek. Zatím není jasné, kdy se toto řešení dostane do stabilní verze aplikace. Dá se však předpokládat, že nebudeme muset dlouho čekat. WhatsApp má podle některých zpráv velmi dobré zabezpečení, a právě to by mohl být jeden z důvodů, proč mu dát přednost před aplikací Zoom.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

6 komentářů

 1. Pokud to nebude i ve webove verzi, tak muze „chtit konkurovat“, ale to je tak asi vsechno.

  • Ona už dávno webová verze je, ale nevadí

  • fall: Ale to, ze neumis cist uz vadi.

   Porovnej dve vety a zamysli se:
   „Pokud to nebude i ve webove verzi…“
   „Pokud nebude i webova verze…“

   Uz chapeme? Jde tu predevsim o to, ze se mluvi o updatu aplikace pro mobily. Ty se ale na pracovni videokonference pouzivaji malo. Musi to doplnit zejmena do webove verze a ta za tou mobilni zpravidla dost zaostava.

 2. „WhatsApp má podle některých zpráv velmi dobré zabezpečení.“
  Jo, Jeff Bezos by mohl vyprávět. :-D

  • Pro firemni vyuziti to vubec nevidim. Whats App nema zabezpeceni zadne krome end-to-end sifrovani. Ktere je sice fajn, pokud mate kontrolu nad tim, kdo ma klice. Ale krome uzivatelu je ma i Facebook. Znam nasobne vice firem, ktere Facebook blokuji nez tech, ktere by mu sverily svou sifrovanou komunikaci…

 3. Pokud to mysli vazne a udelaji jeste klienta pro Windows a pujde WhatsApp pouzivat i bez telefonu, tak by to bylo fajn :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).