Domů » Bleskovky » Facebook má nový design s tmavým režimem. Poradíme, jak jej aktivovat

Facebook má nový design s tmavým režimem. Poradíme, jak jej aktivovat

Facebook, autor fotografie: Austin Distel, Unsplash.com

Není žádným tajemstvím, že Facebook v uplynulých měsících pracoval na novém designu, jehož součástí je i možnost přepnutí do tmavého režimu. Už na začátku roku sociální síť nový grafický kabátek umožnila aktivovat vybraným testerům, nicméně nyní jej zpřístupňuje globálně pro všechny. Nemusíte se ale bát, nové rozložení Facebooku se vám (zatím) neaktivuje automaticky, ale můžete se do něj přepnout sami.

facebook 2020
V menu Facebooku najdete tlačítko pro přepnutí na novou verzi (zdroj: vlastní)

Pokud si „nový“ Facebook chcete vyzkoušet, stačí jít na na Facebook.com a kliknout na menu schované pod šipkou v pravém horním rohu. Zde byste měli vidět možnost Přepnout na nový Facebook. V případě, že v nabídce tuhle položku nevidíte, budete muset vyčkat, než vám ji největší sociální síť světa aktivuje.

Jakmile na tuto volbu kliknete, Facebook se přepne do nového rozložení. To má čistější design a také se rychleji načítá, a v případě potřeby se nabízí i možnost aktivace tmavého motivu.

facebook 2020 4
Přepnutí do tmavého režimu (zdroj: vlastní)

V případě, že by se vám nová verze Facebooku nelíbila, lze se snadno skrze hlavní menu přepnout zpět do původního rozložení. Do komentářů nám můžete dát vědět, zda vám už Facebook přepnutí na novou verzi také nabídl a jak se vám líbí. Jak celé prostředí vypadá v akci si můžete prohlédnout i na dvou videoukázkách níže.

Přepnutí do nového kabátku a tmavého režimu se zatím týká čistě webové verze Facebooku, nikoliv mobilní aplikace. Do té by podpora tmavého tématu měla dorazit později. Nicméně na Messengeru či WhatsAppu už tmavý režim dostupný je.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Saker
Uživatel
Saker
Offline

A na smartphone to ako prepnem? Nenasiel som to tam… hm

Mára
Anonym
Mára
Offline

Já to nenašel ani na webu

Tuzex
Anonym
Tuzex
Offline

Zkus si přečíst článek ještě jednou. Tohle se týká jen webovýho FB, nikoliv mobilní appky :)

mimomisu
Uživatel
mimomisu
Offline

Dark mode uz jsem mel nastaveny jinak, ale opticky se nacita o dost rychleji, coz je fajn, driv to bylo docela utrpenin. Roztahanost designu neni nic moc, ale da se s tim zit.