Domů » Bleskovky » Facebook Messenger: každý si nyní můžete aktivovat tmavý režim

Facebook Messenger: každý si nyní můžete aktivovat tmavý režim

V minulém měsíci přidal Facebook do aplikace Messenger tmavý režim, cesta k jeho aktivaci však vedla přes trik, kdy bylo nutné zaslat někomu ze seznamu kontaktů emoji měsíce. Tato nutnost nyní odpadá, počínaje dnešním dnem je možné volit mezi světlým a tmavým režimem klasickým přepínačem přímo v nastavení profilu.

Tmavý režim v Messengeru nabízí nižší jas při zachování stejného kontrastu, tudíž je jeho použití nejvhodnější ve večerních hodinách, kdy nechce být uživatel tolik oslňován displejem. Majitelé telefonů s OLED displeji pak s aktivovaným tmavým tématem ocení mírně zvýšenou výdrž baterie.

‎Messenger
Cena: zdarma

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Užitečná věc :-)

    • S křížkem po funuse před víc jak měsícem jsem modrý svět po letech opustil a používám pro komunikaci se svými přáteli a blízkými pouze WhatsApp.
      Tam se tmavý režim snad co nevidět objeví také, zatím je pouze v beta verzi a program beta hlásí plno

  2. Nechci Vám do aktuálních zpráv kecat, ale přepínač černého prostředí je v Messengeru, už nějaký pátek. Bravo.

    • nechci ti do toho kecat, ale přepínač tam byl pouze pro lidi co si tmavý režim aktivovali „smajlíkem“, jinak nebyl dostupný

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).