Domů » Bleskovky » WhatsApp zavádí nové omezení pro zasílání zpráv

WhatsApp zavádí nové omezení pro zasílání zpráv

Před několika dny jsme vás informovali o případu žhářství napříč Velkou Británií. Někteří lidé tam zapalovali základnové stanice, neboť uvěřili konspiračním teoriím, podle nichž šíření nového koronaviru souvisí s 5G sítěmi. Šíření podobných nepravdivých informací se nyní snaží zabránit komunikační aplikace WhatsApp, která dočasně omezila hromadné rozesílání zpráv.

whatsapp logo
WhatsApp, ilustrační obrázek (zdroj: Pexels)

V praxi to znamená, že uživatelé mohou odesílat zprávy vždy pouze jednomu adresátovi (jednotlivci či skupině). Lidé mohou i nadále posílat zprávy více lidem, nově však pouze postupně, jednomu adresátovi po druhém.

Podobná opatření pochopitelně nezastaví šíření poplašných zpráv o pandemii koronaviru. Alespoň však pomohou zpomalit tempo, jakým se dezinformace na této komunikační platformě obvykle šíří. K podobnému kroku se Facebook nedávno odhodlal i aplikace Messenger.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments