Domů » Bleskovky » WhatsApp zavádí nové omezení pro zasílání zpráv

WhatsApp zavádí nové omezení pro zasílání zpráv

Před několika dny jsme vás informovali o případu žhářství napříč Velkou Británií. Někteří lidé tam zapalovali základnové stanice, neboť uvěřili konspiračním teoriím, podle nichž šíření nového koronaviru souvisí s 5G sítěmi. Šíření podobných nepravdivých informací se nyní snaží zabránit komunikační aplikace WhatsApp, která dočasně omezila hromadné rozesílání zpráv.

whatsapp logo
WhatsApp, ilustrační obrázek (zdroj: Pexels)

V praxi to znamená, že uživatelé mohou odesílat zprávy vždy pouze jednomu adresátovi (jednotlivci či skupině). Lidé mohou i nadále posílat zprávy více lidem, nově však pouze postupně, jednomu adresátovi po druhém.

Podobná opatření pochopitelně nezastaví šíření poplašných zpráv o pandemii koronaviru. Alespoň však pomohou zpomalit tempo, jakým se dezinformace na této komunikační platformě obvykle šíří. K podobnému kroku se Facebook nedávno odhodlal i aplikace Messenger.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

5 komentářů

 1. LivingLegend

  Jasně ale to zamezí šíření všech hromadných zpráv. Ale rozhodně to nevypovídá nic o tom jestli je to polaplašná zpráva či nikoliv….

 2. To jako fakt zapalovali ty 5G? Já myslel, že to byl joke.

  • Bohuzel nebyl. Az moc lidi je ted az moc dlouho na internetu a tyhle p*coviny se fakt siri rychleji nez virus samotny. Absolutne nechapu, jak nekdo s mozkem tomuhle muze verit.

 3. Svým rozhodně bezprecedentním a průlomovým počínáním polský premiér, Mateusz Morawiecki, osobně podpořil Mezinárodní výzvu k zastavení spuštění 5G elektromagnetických mikrovlnných telekomunikačních přenosů.

  ….za přímou hrozbu pro lidské zdraví a také pro život zvířat, hmyzu a rostlin.

  Tak se pojďme Polsku hromadně posmívat. Co?

 4. Já bych to na jejich místě ještě vytunil. Využil bych informací o poloze a rovnou bych tam poslal cvokaře s kazajkou … :-D
  Btw nejbizarnější je, že tyto teorie mají dopad i naší v zemi, ve které ani není jasné, kdy vůbec se nějaká soutěž na 5G uskuteční :-DDDDDDDDDD

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).