Domů » Bleskovky » WhatsApp zavádí nové omezení pro zasílání zpráv

WhatsApp zavádí nové omezení pro zasílání zpráv

Před několika dny jsme vás informovali o případu žhářství napříč Velkou Británií. Někteří lidé tam zapalovali základnové stanice, neboť uvěřili konspiračním teoriím, podle nichž šíření nového koronaviru souvisí s 5G sítěmi. Šíření podobných nepravdivých informací se nyní snaží zabránit komunikační aplikace WhatsApp, která dočasně omezila hromadné rozesílání zpráv.

whatsapp logo
WhatsApp, ilustrační obrázek (zdroj: Pexels)

V praxi to znamená, že uživatelé mohou odesílat zprávy vždy pouze jednomu adresátovi (jednotlivci či skupině). Lidé mohou i nadále posílat zprávy více lidem, nově však pouze postupně, jednomu adresátovi po druhém.

Podobná opatření pochopitelně nezastaví šíření poplašných zpráv o pandemii koronaviru. Alespoň však pomohou zpomalit tempo, jakým se dezinformace na této komunikační platformě obvykle šíří. K podobnému kroku se Facebook nedávno odhodlal i aplikace Messenger.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
LivingLegend
Anonym
LivingLegend
Offline

Jasně ale to zamezí šíření všech hromadných zpráv. Ale rozhodně to nevypovídá nic o tom jestli je to polaplašná zpráva či nikoliv….

xzeit
Uživatel
xzeit
Offline

To jako fakt zapalovali ty 5G? Já myslel, že to byl joke.

lukass71
Uživatel
lukass71
Offline

Bohuzel nebyl. Az moc lidi je ted az moc dlouho na internetu a tyhle p*coviny se fakt siri rychleji nez virus samotny. Absolutne nechapu, jak nekdo s mozkem tomuhle muze verit.