Domů » Bleskovky » Messenger bude bojovat proti šíření poplašných zpráv. Omezí jejich přeposílání

Messenger bude bojovat proti šíření poplašných zpráv. Omezí jejich přeposílání

Facebook ve své populární aplikaci na zasílání zpráv Messenger omezí počet lidí, kterým je možné najednou přeposlat zprávu. Chce tak bojovat proti šíření dezinformací ohledně koronaviru. Informaci na svém Twitteru přišla Jane Manchunová Wongová, která se stala známou právě díky objevování ještě neoznámených funkcí v oblíbených aplikacích, k čemuž využívá reverzního inženýrství.

messenger facebook
Facebook Messenger, zdroj fotografie: Unsplash.com

V České republice minulý týden právě po Facebook Messengeru začala kolovat nahrávka, podle které měl být zaveden zákaz vycházení. Šlo samozřejmě o výmysl a pachatelce, která se sama přiznala na policii, nyní hrozí obvinění z šíření poplašené zprávy.

Podle Wongové by mělo být možné zprávu současně poslat maximálně pěti chatům. V tuto chvíli se prý funkce testuje a není jasné, kdy do aplikace dorazí, ale vzhledem k aktuální celosvětové situaci okolo koronaviru by to nemělo trvat příliš dlouho.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry (zejména „inteligentní“ FPS jako Bioshock, RPG jako Skyrim a tahové strategie typu HOMAM), tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments