Domů » Bleskovky » V Británii lidé zapalují vysílače 5G. Podezírají je ze šíření koronaviru

V Británii lidé zapalují vysílače 5G. Podezírají je ze šíření koronaviru

V mnoha britských městech v těchto dnech lidé umyslně podpalují telekomunikační stožáry pro 5G sítě. Činí tak kvůli  konspiračním teoriím spojujícím koronavirus se sítí nejnovější generace. Podle jejich zastánců totiž milimetrové vlny, které 5G sítě nově používají, způsobí – nebo již působí – zdravotní problémy, včetně právě koronavirové infekce.

5G
5G anténa (zdroj fotografie: vlastní)

Tyto bláznivé teorie se šířily online, a i když je nezisková vědecká organizace ICNIRP (International Commission on Non-Ionizing Radiation Protection) vyvrátila, nevelká skupina lidí jim stále věří a šíří je dál prostřednictvím online komunit a sociálních sítí. Bývalý ministr životního prostředí a spravedlnosti Michael Gove tyto fámy označil za „nebezpečné nesmysly“.

5G pozar
Screenshot z videa, které kolovalo po Facebooku. Na něm byl zachycen požár jednoho 5G vysílačů (zdroj: TheVerge.com)

Podobně se vyjádřil i ředitel Národní zdravotní služby Stephen Powis, podle nějž jde o „nejhorší druh falešných zpráv“, přičemž dodal, že „mobilní sítě jsou pro nás všechny naprosto nepostradatelné“. Smutné na tom je, že tyto falešné zprávy do světa i nadále šíří i nejrůznější komunitní rádiové stanice, jako například Uckfield FM. Moderátorka této stanice například ve vysílání řekla, že 5G vysílače „vysávají z plic lidí kyslík.“

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
Subscribe
Upozornit na
guest
12 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments