Domů » Bleskovky » Vzpomenete si na ně? Hřbitov služeb Googlu bere dech

Vzpomenete si na ně? Hřbitov služeb Googlu bere dech

Kalifornský gigant Google není znám pouze pro svůj vyhledávač, ale také proslul jako inovativní firma. Jenže každá inovace s sebou nese také riziko neúspěchu, čehož se Google rozhodně nebojí. Ostatně jen těžko najdete v Sillicon Valley firmu, která je ochotná nasypat do nadějného projektu miliony dolarů jen proto, aby jej za pár let bez milosti ukončila. Takových pokusů má Google na svém kontě spousty. Konec konců, vydá to na celý virtuální hřbitov.

Stránek, které se zabývají zrušenými projekty Googlu, je hned několik. První z nich je The Google Cemetery, kde v přehledné grafické podobě naleznete všechny známější služby, které Google poslal na věčnost. Druhá stránka, Killed by Google, je o něco obsáhlejší – najdete na ní všechny služby a produkty, jež kdy softwarový gigant vyvíjel.

U všech si kromě délky života můžete přečíst také to, proč danou službu či produkt ukončil. Z celého hřbitova vypíchneme dvě zajímavosti: první ukončenou službou byl Google Deskbar, který fungoval v letech 2003-2006 a nejkratší dobu přežíval Google Hotpot, který se dožil pouhých pěti měsíců.

I mistr tesař se někdy utne

Google, stejně jako jiné velké společnosti, občas zkrátka šlápne vedle. Zatímco zaříznutí některých služeb dává velký smysl, jiné se stále drží zuby nehty. Zajímavé je, že i přes relativní nízkou životnost některých služeb, si společnost z Mountain View stále nedokáže udělat pořádek v komunikačních službách, kvůli nimž je celá firma pro smích.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

12 komentářů

 1. Volfgang Albert (neregistrovaný)

  Je mi to vcelku jedno…

 2. Jééé Google+ :-D Tak toho jsem „zabíjel“ VŽDY na každém novém telefonu. Stejně jako Facebook to byl vždycky jeden z největších žroutů paměti…

 3. pet (neregistrovaný)

  jedine co mne totalne dozcililo ze zrusili je picasa. ta byla ok a fungovala. google fotky jsou silene a taky jsem na ne nepresel a musel hledat alternativu

  • htcjirka

   Veškeré služby od Google jsou šílené.

   • Třeba vyhledávač co :)

   • petras (neregistrovaný)

    pravdu díš. Až na pár vyjjímek je většina jejich produktů k ničemu. A kor na mobilu. Veškerej google balast bych nekompromisně vyhodil z mobilu aby tam nezabírali místo.

   • htcjirka

    Vyhodit z telefonu lze a to uplne zcela odinstalovat. To je take co jsem prvni udelal na S9. Pres ADB vyhazis uplne vsechno a zustane jen Google Play.

   • Manfréd COCOT (neregistrovaný)

    Tak pokud nesnášíte Google, co potom Seznam a jeho prasopsy. To se vám teprve musí otevírat kudla v kapse.

 4. Chytrej (neregistrovaný)

  To jsem ani netušil, že goo.gl už nefunguje :o) Picasa byla OK. Cesta zjednodušení na Google Fotky se mi za začátku taky nezdálo, ale pak si člověk zvykne. Nicméně pro úpravy a zálohování třeba z počítače byla Picasa lepší.
  Co chybí je Google Gogles, které se snad nějak mají vrátit v podobě asistenta, ale pořád nějak kde nic tu nic.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *