Domů » Bleskovky » Vyzkoušejte Monzo: Digitální stavebnice od vývojářů Dead Trigger

Vyzkoušejte Monzo: Digitální stavebnice od vývojářů Dead Trigger

Vývojáři z českého studia Madfinger Games, které stojí za světoznámými tituly jako Shadowgun či Dead Trigger, přispěchali s další povedenou hrou, ač tentokrát dosti odlišnou od předchozí tvorby. Monzo je ve své podstatě digitální stavebnice, ale ne ledajaká. K dispozici je přes třicet modelů doplněných o širokou škálu barev a samolepek. Postavit si můžete například motorku, sportovní automobil, bojový tank, několik zbraní a v neposlední řadě také některý z vynálezů Leonarda da Vinciho. Své výtvory poté můžete individualizovat pomocí zmiňovaných barev a nálepek.

 

Jakmile je vaše dílo dokončeno, můžete ho vyfotit buď na některém z barevných pozadí a nebo rovnou ve skutečném prostředí. Můžete tak vyfotit třeba novou motorku ve vaší garáži či tank před vaším domem a posléze snímek sdílet na sociální sítě. Aplikace je zpracována vskutku dobře a nechybí ani čeština – s prostředím vás poté seznámí manuál, který se objeví po spuštění programu.

   

Monzo stáhnete bezplatně v Obchodě Play či iTunes, s nulovými investicemi si ovšem postavíte pouze základní auto a pro něj je k dispozici základní sada barev a samolepek. Za vše ostatní se připlácí a nutno podotnknout, že částky nejsou vyloženě malé. Za jednoduché modely dáte nějakých 24 Kč, ty nejsložitější se ovšem blíží 300 Kč a je diskutabilní, jestli někdo bude ochotný zaplatit takto vysokou částku za stavebnici, která je stále jen a pouze virtuální. Tak či onak se jedná o velmi zajímavý počin, jenž minimálně stojí za vyzkoušení.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

3 komentářů

 1. Filip (neregistrovaný)

  Pánové z Madfinger Games se s prominutím asi posrali. 5-10 Kč za model max. Víc ne.

 2. orgasmic (neregistrovaný)

  Ja se na tuto appku tesil jak maly kluk.

  Ale je to jedno velke zklamani.

  Ikdyby ty modely byly zadarmo, tak je to k nicemu.

  Grafika sice pekna, ale samotne staveni jak pro dementy,

  takze vas nic nemotivuje stavet cokoliv odznovu.

  • Pokud jsi se těšil jako malý kluk, tak mazej do obchodu, kup si stavebnici, lepidlo, barvičky a garantuju ti, že se zabavíš daleko líp než s touhle parodií na stavebnice!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).