Domů » Bleskovky » Vývojáři z Google zatím nemají jasnou představu, jak správně ovládat Google Glass

Vývojáři z Google zatím nemají jasnou představu, jak správně ovládat Google Glass

Snad žádnému příznivci mobilní a výpočetní techniky neunikly zprávy o projektu Google Glass. Koncept chytrých brýlí je bezesporu nesmírně zajímavý, nicméně Google zatím nezveřejnil žádné bližší informace o způsobu ovládání či grafickém rozhraní. Důvod, proč se tak zatím nestalo, lehce nastínil vedoucí projektu Babak Parviz v rozhovoru pro zahraniční server IEEE Spectrum. Z jeho slov vyplynulo, že vývojáři Googlu zatím nemají jasnou představu o tom, jak se zařízení bude ovládat. V současné době údajně experimentují s hlasovým ovládáním a několika pohybovými gesty. Google Glass budou ze začátku sloužit pro rychlé pořizování fotografií či videa, obrazovou komunikaci a zobrazování základních notifikací.

Co se týče dalších funkcí, B. Parviz prozradil, že zatím nejsou pevně stanoveny a vše se nachází ve fázi vývoje. Pro mnohé se jistě stane zklamáním fakt, že Google Glass nebudou naplno využívat rozšířené reality, tak jak se zprvu očekávalo. Další zajímavá otázka se týkala obchodního modelu na což Parviz odpověděl, že vše je stále v jednání, ale rozhodně nemá dojít k zobrazování reklamy před zraky uživatelů, což je jistě pozitivním sdělením. Z celého rozhovoru ve finále vyplynulo, že projekt Glass se stále nachází v raném stádiu vývoje a interesovaní pracovníci Googlu stále hledají vhodný způsob pro snadné a intuitivní ovládání. Z toho lze též vydedukovat, že komerčního nasazení se v letošním roce zřejmě nesetkáme.

Zdroj

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

5 komentářů

 1. Komercniho nasazeni se nedockame letos urcite a jeste dlouho pote ne.

 2. by mě zajimalo, kolik toho na tý fotce vidí po prava :D tipuju že nic.. Takže skvělí produkt do auta :D

 3. google v poslednej dobe produkuje blbosti ako na beziacom pase :)

  • kuoko (neregistrovaný)

   jasné že prešlapuju na mieste , to by chcelo myšlienku

   alebo niekde „opísať“ ale nie je kde

 4. wizard (neregistrovaný)

  Tak jasně že nějakým control prstenem… vycházel bych z konceptu takovejch těch protáčejících se prstenů, to použít jako kolečko, nebo možná jen kliknutí kolečka nahoru dolu + dvě tlačítka jako select… do toho li on hodinovou baterku, microusb a jeto… celý by se to ovládalo přirozeně drhnutím palce o ukazováček

  taky by šlo udělat, že se jednim tlačítkem rozvine nabídka a tím, že se pak s brýlemi pohne se posune target bod v pohledu a označí se tím… ale to by pak každého bolel krk…

  a pro psaní atp. synchronizace se smartphonem…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).