Domů » Bleskovky » Vytiskněte si iPhone 13 na 3D tiskárně. Na internet se dostaly CAD soubory

Vytiskněte si iPhone 13 na 3D tiskárně. Na internet se dostaly CAD soubory

Ani letos se Applu nedaří uchovat v tajnosti podobu jeho příštích iPhonů. Přestože nás od jejich odhalení dělí ještě několik měsíců, na internet unikají různé informace o výbavě i designu. Nyní však informátor Jon Prosser zveřejnil to, co ještě zřejmě nikdo před ním neudělal – publikoval 3D rendery iPhonu 13 a 13 Pro. A tím nemyslíme jenom jejich obrázky, ale 3D CAD soubory, ze kterých si můžete vytisknout například makety telefonů.

iPhone 13 - my CRAZIEST exclusive leak yet!? Maybe...

Tlustší, ale s větší baterií

Zveřejněné soubory odhalují několik odlišností oproti předchozím modelům. Předně všechny letošní iPhony budou o něco tlustší než ty minulé. Důvod je prostý – Apple má v plánu zvětšit integrované baterie, a to následujícím způsobem:

Model Kapacita baterie Navýšení
iPhone 12 mini 2227 mAh 8%
iPhone 13 mini 2406 mAh
iPhone 12 a 12 Pro 2815 mAh 10%
iPhone 13 a 13 Pro 3095 mAh
iPhone 12 Pro Max 3687 mAh 18%
iPhone 13 Pro Max 4352 mAh

Od zvýšení kapacity akumulátorů však nelze očekávat zvýšení výdrže na jedno nabití. U loňských iPhonů se Apple rozhodoval, zda nasadit podporu 5G nebo displeje s vyšší obnovovací frekvencí, letos bychom se měli dočkat obou technologií současně. V případě jejich využívání tak lze počítat přibližně se stejnou výdrží jako loni.

Užší výřez a LiDAR pro všechny

Další skutečností, která vyplývá ze zveřejněných CAD modelů, je zmenšení výřezu pro True Depth kamerku s technologií Face ID. Funkčnost by měla být zachována, avšak výřez v displeji bude v horizontálním směru znatelně užší.

iphone 13

Rendery také odhalují odlišné rozmístění čoček fotoaparátu. Dokonce se spekuluje, že všechny letošní iPhony budou osazené LiDARem, který byl u minulé generace exkluzivní pouze pro modely Pro a Pro Max. Kde naopak budou mít modely Pro náskok, je paměť – spekuluje se, že Apple letos poprvé osadí své nejdražší telefony až 1TB úložištěm.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).