Domů » Bleskovky » Vyšel Google Chrome 75 pro Android. Přináší tmavé téma a generátor hesel

Vyšel Google Chrome 75 pro Android. Přináší tmavé téma a generátor hesel

Internetový prohlížeč Google Chrome se postupně přebarvuje do tmavého tématu. Jako první se této funkce dočkala platforma macOS, verze 75 nyní přináší tmavé téma i na Android.

chrome 1

Chrome 75 dostal tmavé téma a generátor hesel

Uživatel má nově celkem tři možnosti – světlé nebo tmavé téma, či nechat výběr na systému. Tmavé je pouze prostředí a nabídky prohlížeče, samotné stránky se Chrome nijak změnit nesnaží. Oproti testovacímu tmavému prostředí ve verzi 74 dostaly popisky otevřených panelů bílé písmo, aby byly v tmavém řádku lépe čitelné.

Druhou novinkou v Google Chrome 75 je generátor hesel. Chrome pozná, že vyplňujete nový formulář, pokud kliknete do řádku zadávání hesla, objeví se nový řádek s ikonou klíče a návrhem nového silného hesla. Chrome jej automaticky vytvoří a uloží si jej do paměti, aby si jej uživatel nemusel vůbec pamatovat.

Chrome se také dočkal podpory nejnovějšího API pro sdílení, tudíž lze sdílet obsah webových stránek (například obrázek) skrze systémovou nabídku sdílení. Tuto funkci ale musí podporovat samotná webová stránka.

Google vypouští aktualizaci svého prohlížeče ve vlnách, jestliže vám ještě nebyla nabídnuta, můžete si vyzkoušet manuální instalaci aplikace z tohoto zdroje. Chrome povýšil na verzi 75 i ve Windows, zde však zatím podpora tmavého tématu chybí; je však možné ji zapnout touto cestou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Zatím mi aktualizaci google play nenabízí,ale na tmavý režim už čekám ofiko dlouho, konečně.

  • Carda (neregistrovaný)

   Tak proč si to manuálně nezapneš jak se tu píše stačí když tu verzi 75 budeš mít nainstalovanou já už ji nějakou chvíli mám z Google play.

  • Šlo to v beta, později i řetězcem v adresním rádku ve verzi 74 jak jsem se včera do četl jinde, nevěděl jsem to, protože přestal sledovat.

 2. Martin (neregistrovaný)

  Na Windows 10 ve Chromu stačí nastavit tmavý režim v systému, nemusí se to nastavovat podle vašeho návodu.

 3. Sareth (neregistrovaný)

  Bez blokatora reklám stále nepoužiteľné.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *