Domů » Bleskovky » Google Chrome pro Windows 10 dostává tmavé téma. Takto jej můžete aktivovat (návod)

Google Chrome pro Windows 10 dostává tmavé téma. Takto jej můžete aktivovat (návod)

Google aktualizoval svůj internetový prohlížeč Chrome na verzi 74. Jednou z novinek je příchod tmavého tématu v systému Windows, verze pro macOS již dostala tuto funkci v minulé verzi. Tmavé téma má být v budoucnu aktivní v případě, že uživatel používá tmavý režim na systémové úrovni, zatím je však nutné přepnout se ručně. Bohužel přepínač zatím dostala pouze hrstka uživatelů, ostatní se mají dočkat v budoucnu. My vám však prozradíme, jak si Chrome přepnout do tmavého tématu již nyní.

dark chrome

 • Nejprve je zapotřebí aktualizovat Chrome na verzi 74, což lze učinit kliknutím na tři tečky vpravo nahoře – nápověda – O aplikaci Google Chrome.
 • Poté je nutné změnit zástupce, ze kterého je Chrome spouštěn (například na ploše). V jeho vlastnostech je potřeba přidat za adresu v řádku cíl následující řetězec: -force-dark-mode
 • Tímto zástupcem se pak bude Chrome otvírat automaticky s aktivovaným tmavým tématem

chrome

Tmavé téma je o něco tmavší než anonymní okno a je aplikováno napříč celým prohlížečem včetně nastavení, kontextových menu, apod.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Drobná chybička se vloudila – onen parametr co se má přidat je “–force-dark-mode” (po původním pokusu pomocí copy/paste parametru jak je uveden v tomto článku dark mode nefungoval, vyskočilo okno s chybovou hláškou)

  • zdejší editor zřejmě slučuje dvě pomlčky dané za sebou v jeden delší znak, pak to není ok

  • Jakub Karásek

   původní řetězec se dvěma pomlčkami jsem vzal z původního článku na TheVerge (je tam pořád), úspěšně jej ozkoušel a funguje mi stále :)

 2. Správně je řetězec: -force-dark-mode ne –force-dark-mode

 3. Opera to má daleko hezčí.

 4. Spolu s rozšírením Dark Reader konečne použiteľné. Aj riadok pre zadanie adresy je konečne tmavý.
  [odkaz]

  Škoda úvodnej stránky so svietiacim bielym logom google a vyhľadávacím riadkom.
  [odkaz]

 5. Hm, tak mám asi obě ruce levé, ale pořád to nefunguje..takže řetězec s jednou, nebo dvěma pomlčkami? Ovšem ani jedno funkční….

  • Nejspíš si zapomněl na mezeru za uvozovkou?
   „C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe“ -force-dark-mode

  • Ahoj, právě že nezapomněl:((

  • A máš určitě aktualizován prohlížeč Chrome na verzi 74? Ve starších verzích není dark mode funkční.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).