Domů » Bleskovky » Google Chrome pro Windows 10 dostává tmavé téma. Takto jej můžete aktivovat (návod)

Google Chrome pro Windows 10 dostává tmavé téma. Takto jej můžete aktivovat (návod)

Google aktualizoval svůj internetový prohlížeč Chrome na verzi 74. Jednou z novinek je příchod tmavého tématu v systému Windows, verze pro macOS již dostala tuto funkci v minulé verzi. Tmavé téma má být v budoucnu aktivní v případě, že uživatel používá tmavý režim na systémové úrovni, zatím je však nutné přepnout se ručně. Bohužel přepínač zatím dostala pouze hrstka uživatelů, ostatní se mají dočkat v budoucnu. My vám však prozradíme, jak si Chrome přepnout do tmavého tématu již nyní.

dark chrome

  • Nejprve je zapotřebí aktualizovat Chrome na verzi 74, což lze učinit kliknutím na tři tečky vpravo nahoře – nápověda – O aplikaci Google Chrome.
  • Poté je nutné změnit zástupce, ze kterého je Chrome spouštěn (například na ploše). V jeho vlastnostech je potřeba přidat za adresu v řádku cíl následující řetězec: -force-dark-mode
  • Tímto zástupcem se pak bude Chrome otvírat automaticky s aktivovaným tmavým tématem

chrome


Tmavé téma je o něco tmavší než anonymní okno a je aplikováno napříč celým prohlížečem včetně nastavení, kontextových menu, apod.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Milan
Anonym
Milan

Drobná chybička se vloudila – onen parametr co se má přidat je “–force-dark-mode” (po původním pokusu pomocí copy/paste parametru jak je uveden v tomto článku dark mode nefungoval, vyskočilo okno s chybovou hláškou)

Milan
Anonym
Milan

zdejší editor zřejmě slučuje dvě pomlčky dané za sebou v jeden delší znak, pak to není ok

Mitch55
Anonym
Mitch55

Správně je řetězec: -force-dark-mode ne –force-dark-mode

Tomáš Krompolc
Redaktor
Tomáš Krompolc

Máte pravdu, opraveno ;-)

Martin123
Uživatel
Martin123

Opera to má daleko hezčí.