Domů » Bleskovky » Vyrobili fotoaparát s 16 čočkami, nyní budou spolupracovat s HMD, Sony a Xiaomi

Vyrobili fotoaparát s 16 čočkami, nyní budou spolupracovat s HMD, Sony a Xiaomi

V roce 2015 se objevil startup Light, který představil neobvyklý fotoaparát L16 vybavený 16 čočkami. Po čtyřech letech je o této firmě opět slyšet, tentokráte v souvislosti se smartphony. Light se totiž údajně podílela na vývoji fotoaparátu v Nokii 9 PureView, a její technologie zřejmě uvidíme i v dalších fotomobilech.

Nokia 9 PureView
Nokia 9 PureView

Ještě před veletrhem MWC byla oznámena spolupráce se Sony Semiconductor Solutions, pro které má Light vyvíjet čtyř a vícečočkový fotoaparáty spolupracující s obrazovými procesory a aplikacemi Sony. S fotoaparáty od tohoto dvojlístku se tak zřejmě budeme potkávat nejen v telefonech Sony, ale i v zařízeních od jiných výrobců.

Mezi nimi bude i čínská společnost Xiaomi, která rovněž oznámila spolupráci s Light. Detaily oznámeny nebyly, očekávat můžeme podobné cíle – zvednout kvalitu mobilní fotografie na vyšší úroveň.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).