Domů » Bleskovky » Light L16: Projekt s ambicemi pohřbít digitální zrcadlovky

Light L16: Projekt s ambicemi pohřbít digitální zrcadlovky

Na poli startupů se objevil nový projekt, jehož plány lze označit za skutečně ambiciózní. Předmětem aktuálního vývoje je zařízení, které má od základů změnit styl pořizování fotografií. Cílem je vytvořit produkt kombinující šestnáct objektivů s různou ohniskovou vzdáleností. Pět z nich má 35 mm, druhá pětice 70 mm a posledních šest 150 mm. Ve výsledku uživatel dostane možnost pokrytí rozsahu od 35 do 150 mm. Veškerá optika bude integrována do kompaktního těla o velikosti podobné současným smartphonům.

 

Při pořizování snímků je vždy aktivních nejméně deset snímačů schopných zachytit kompozici s maximálním rozlišením až 52 Mpx. Díky rozličným ohniskům je k dispozici funkce pro postprodukční úpravu hloubky ostrosti. Společnost Light dále prozradila, že jejich výtvor poběží na operačním systému Android se speciální uživatelskou nadstavbou. Ve výbavě nemají chybět komunikační moduly pro WiFi, Bluetooth a duální LED dioda. Co se týče nastavení, budoucí zájemci se mohou těšit na speciální software pro manuální nastavení optiky.

 

Light L16 se má údajně stát plnohodnotnou náhradou za velké a drahé DSLR fotoaparáty. Pokud vás tento netradiční projekt zaujal, do 6. listopadu můžete provést předobjednávku za částku 1299 USD (zhruba 31 000 CZK). Po tomto datu se cena vyšplhá na nepříliš lákavých 1600 USD (přibližně 40 000 CZK).

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

2 komentářů

  1. tomas (neregistrovaný)

    Som zvedavy ake naozaj budu realne fotky v porovnani so zrkadlovkou. Sledujte to prosim a priebezne davajte vediet. Dik

  2. Maly rozsah, 35mm je moc a 150 zase pro zmenu malo, zadne sanky na blesk, nemoznost filtru.. No jako zalozni aparat do kapsy dobry, pripadne na cestovani.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).