Cena:

Vypadá jako iPhone, není voděodolný a podvádí v testech. Šéf značky obhajuje OnePlus 5

OnePlus 5 je bezpochyby výborně vybavený smartphone a proto má ambice poměřovat se s naprostou špičkou v segmentu, v některých oblastech však na své soupeře ztrácí. Není voděodolný, má „pouze“ Full HD displej a design je silně inspirován posledními iPhony, čímž v bezrámečkové konkurenci ztrácí body. V rozhovoru pro The Indian Express tyto kontroverzní body obhajoval sám ředitel OnePlus Pete Lou.

Podobnost s iPhonem 7 Plus

OnePlus 5 je výrazně podobný nejnovějšímu iPhonu 7 Plus, avšak Pete Lau kopírování odmítá. K iPhonu byl přirovnáván i OnePlus One, a přesto se z něj stala klasika. Je pravda, že vymyslet u dnešních iPhonů originální design není jednoduché, na druhou stranu, málokterý smartphone současnosti se podobá iPhonu jako právě OnePlus 5.

Voděodolnost

Na rozdíl od iPhonu postrádá čínská novinka voděodolnost, kterou je jeho konkurentům vlastní. Lau však není přesvědčen, že je tato položka na žebříčku uživatelských priorit vysoko. Voděodolnost navyšuje tloušťku, hmotnost a v neposlední řadě také cenu telefonů. CEO OnePlus nicméně připouští, že OnePlus 5 ve skutečnosti odolnost proti vniknutí vody do jisté míry má, ale není nikde deklarována a inzerována. Zřejmě ze strachu zvýšeného počtu budoucích reklamací.

Podvádění v benchmarcích

V minulém týdnu bylo také odhaleno, že jakmile OnePlus 5 ucítí benchmark, navýší výpočetní výkon procesoru na 100 %. Lau tvrdí, že stejný výkon jak o v benchmarku dosáhne OnePlus 5 i v reálném provozu. Aby telefon mohl pracovat na 100 %, je nutné jej řádně uchladit. To se v OnePlus povedlo, a tak si mohou dovolit udržet jeho silný výkon, za jeho hranice však nejdou. Prý dokonce ani v OnePlus neví, jak procesor přetaktovat.Nepřehlédněte

OnePlus 5 je podvodník: jakmile ucítí benchmark, uměle navyšuje výkon

Quad HD vs. Full HD

První rozborka OnePlus 5 odhalila, že používá zcela totožný displej, jaký má OnePlus 3T. Přestože konkurence nabízí panely s Quad HD rozlišením, OnePlus vsadilo na zobrazovač s Full HD rozlišením. Přestože toto řešení není příliš vhodné pro konzumaci virtuální reality, Lau tuto volbu obhajuje tím, že si nechtějí hrát s tabulkovými hodnotami, ale chtějí poskytnout zákazníkům nejlepší zkušenosti, například vyšší výdrž na jedno nabití.

Cena

OnePlus 5 stojí více než jeho předchůdci, důvodem má být především vyšší cena komponent, zejména pamětí. Dokonce i výroba prodejního balení stojí více než v minulosti. I tak si udržuje OnePlus ve srovnání s konkurencí zajímavou cenu.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.