Domů » Bleskovky » Vypadá jako iPhone, není voděodolný a podvádí v testech. Šéf značky obhajuje OnePlus 5

Vypadá jako iPhone, není voděodolný a podvádí v testech. Šéf značky obhajuje OnePlus 5

OnePlus 5 je bezpochyby výborně vybavený smartphone a proto má ambice poměřovat se s naprostou špičkou v segmentu, v některých oblastech však na své soupeře ztrácí. Není voděodolný, má „pouze“ Full HD displej a design je silně inspirován posledními iPhony, čímž v bezrámečkové konkurenci ztrácí body. V rozhovoru pro The Indian Express tyto kontroverzní body obhajoval sám ředitel OnePlus Pete Lou.

Podobnost s iPhonem 7 Plus

OnePlus 5 je výrazně podobný nejnovějšímu iPhonu 7 Plus, avšak Pete Lau kopírování odmítá. K iPhonu byl přirovnáván i OnePlus One, a přesto se z něj stala klasika. Je pravda, že vymyslet u dnešních iPhonů originální design není jednoduché, na druhou stranu, málokterý smartphone současnosti se podobá iPhonu jako právě OnePlus 5.

Voděodolnost

Na rozdíl od iPhonu postrádá čínská novinka voděodolnost, kterou je jeho konkurentům vlastní. Lau však není přesvědčen, že je tato položka na žebříčku uživatelských priorit vysoko. Voděodolnost navyšuje tloušťku, hmotnost a v neposlední řadě také cenu telefonů. CEO OnePlus nicméně připouští, že OnePlus 5 ve skutečnosti odolnost proti vniknutí vody do jisté míry má, ale není nikde deklarována a inzerována. Zřejmě ze strachu zvýšeného počtu budoucích reklamací.

Podvádění v benchmarcích

V minulém týdnu bylo také odhaleno, že jakmile OnePlus 5 ucítí benchmark, navýší výpočetní výkon procesoru na 100 %. Lau tvrdí, že stejný výkon jak o v benchmarku dosáhne OnePlus 5 i v reálném provozu. Aby telefon mohl pracovat na 100 %, je nutné jej řádně uchladit. To se v OnePlus povedlo, a tak si mohou dovolit udržet jeho silný výkon, za jeho hranice však nejdou. Prý dokonce ani v OnePlus neví, jak procesor přetaktovat.

OnePlus 5 je podvodník: jakmile ucítí benchmark, uměle navyšuje výkon

Quad HD vs. Full HD

První rozborka OnePlus 5 odhalila, že používá zcela totožný displej, jaký má OnePlus 3T. Přestože konkurence nabízí panely s Quad HD rozlišením, OnePlus vsadilo na zobrazovač s Full HD rozlišením. Přestože toto řešení není příliš vhodné pro konzumaci virtuální reality, Lau tuto volbu obhajuje tím, že si nechtějí hrát s tabulkovými hodnotami, ale chtějí poskytnout zákazníkům nejlepší zkušenosti, například vyšší výdrž na jedno nabití.

Cena

OnePlus 5 stojí více než jeho předchůdci, důvodem má být především vyšší cena komponent, zejména pamětí. Dokonce i výroba prodejního balení stojí více než v minulosti. I tak si udržuje OnePlus ve srovnání s konkurencí zajímavou cenu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Vodě-odolnost, je jedna z nejlepších vlastností. Myji telefon pod vodou, nebojím se deště…

  • To, že neni telefon certifikovanej neznamená, že pod déšť nemůže. Naopak je to běžnej prvek testování už leta a to i u nejlevnějších přístrojů. Fakt jako neznám jedinej případ, kdy by člověk na dešti přišel o telefon.

  • vidíš.. a já znám člověka, kterému zateklo při dešti do iPhone 7 a na RMA fuck up…

  • veigy: Pokud si ten člověk nějak ovlivnil konstrukci (napadá mě ohnutí), tak se samozřejmě poruší lícování displej/šasi.
   Ostatně, není většího marektingového balamutění než u Sony s jeho lepenými telefony všude možně jakási záruka vodotěsnosti. V servisech na řešení reklamace „porušení konstrukce“ snad i razítko.

 2. na internete mate videa ako oneplus 3t je 5 min pod vodou a dalej ide, pravdepodobne sa chceli vyhnut reklamaciam

  • Ono jde spíš o to, aby fungoval i třeba za měsíc po koupeli bez výpadků signálu, restartů a podobně. Já svůj 1+3 ve vodě máchat určitě nebudu.

 3. Proč se píše, že podvádí, když jen v benchmarku jede naplno? Ostatní telefony nejedou naplno? :)

  • Protože ve stejné zátěži by byl za klasického provozu omezen governorem (teploty, výdrž…) :)

 4. Rád bych věděl, kdo ty hnidopiší stížnosti píše. Že by Ti, kdož nakoupili telefony shodných parametrů za téměř dvojnásobnou cenu? Veškeré ty výtky jsou věcí názoru a CEOva vysvětlení jsou logická. Osobně jsem rád, že někdo dělá s androidem designově stejný telefon, jako je iPhone, protože design iPhonu je dokonalý. Neznalí nechť si laskavě zjistí plný význam slova „design“. One Plus 5 je bezpochyby nejlepší telefon, jaký společnost zatím vyrobila a jistě je to i jeden z nejlepší telefonů, které se na trhu aktuálně vyskytují.

  • Tak jako ano, máme tam nahoněný SoC, RAM a flash jako u té dvojnásobné konkurenci (a přidali RGB Ambient senzor, fajne). Ale zase se tvářit, že ona konkurence má shodně (pod) průměrný displej, foťák, bezdráty a nemá nějaké vlastnosti navíc (Qi, 3D Touch, UHD displej, IPx,…..) je fakt hovadina. To zase ne že ne, co myslíš?

 5. Byly doby, kdy se za tyhle „standardní metody“ přístroje v benchmarku banovaly. Ale koho dnes zajímá morálka že…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).