Domů » Bleskovky » Vyměnili jste baterii iPhonu mimo autorizovaný servis? Na záruku to vliv mít nebude

Vyměnili jste baterii iPhonu mimo autorizovaný servis? Na záruku to vliv mít nebude

Velká kauza se zpomalováním chytrých telefonů iPhone vlivem nižší kapacity baterie odstartovala masivní nárůst výměny baterií, které se dokonce promítly i do prodejů aktuálních modelů. Mnoho uživatelů nicméně na výměnný program Applu nečekalo, a baterii si buďto vyměnili svépomocí, či využili služeb neautorizovaného servisu. V normálním případě při takovémto zásahu automaticky ztrácíte záruku, nicméně v Applu si nepřestali sypat popel na hlavu.

V případě, že byla baterie vyměněna za neoriginální, Apple i nadále bude uznávat zákonné nároky na reklamaci v případech, kdy se porucha netýká samotné baterie, tedy například mikrofonu či displeje. Podle informací, které přinesl server MacRumors a francouzský blog iGeneration, pro techniky v Applu nebude neoriginální baterie důvodem pro zamítnutí reklamace z důvodu neautorizovaného zásahu.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

18 komentářů

 1. zbynda01

  Neuměli byste někdo poradit ohledně problému s baterií v iPhone 4S – koupil jsem v ČR nějakou neoriginální (originální se už nedá koupit) ale s docela dobrým hodnocením. Fungovala, ale iPhone se náhodně vypínal. Někdy stačilo jen zapnout, někdy se musel dát do nabíječky, aby šel zapnout. Zajímavé také bylo, že Whats app občas po spuštění zahlásil, že je nutné obnovit data a zobrazila se jakási optimalizace. Tak jsem baterii vyreklamoval a přišla jiná. Problém bohužel stejný. Říkal jsem si, že zkusím baterii z jiného zdroje, tak jsem objednal v UK ebay zase relativně dobře hodnocenou baterii. Stejný problém. Pokud vrátím starou originální baterii, vše funguje ok. Akorát mobil moc dlouho nevydrží, ale nevypne se sám každou chvíli. Nevíte co s tím? Předpokládám, že tohle už baterií není, ale je mi divné, že stará baterie funguje v pohodě. Nechce se mi telefon ještě vyhazovat, když mu jinak nic není.

  • htcjirka

   Kremikove nebe, stary a mrtvy model. Zakup novy iPhone.

  • lukass71

   https://www.ifixit.com/Store/iPhone/iPhone-4S-Replacement-Battery/IF115-005-1

   Zkus z ifixitu. Jen teda za tu cenu se skoro vyplati koupit novy pouzity iP4S z ebaye.

   • zbynda01

    Tjn. Asi už budu muset manželce koupit něco novějšího. Chtěl jsem ho jen zkusit za dvě stovky trochu oživit, že by třeba ještě rok dva vydržel. Víc peněz už do toho vrážet nechci…

   • MDŽ, ideální den vystoupit z davu květinářů a čokolád:)

   • htcjirka

    Uni, ty máš mezinárodní den Bermud, takže spíše odstup od výloh s Apple produkty, už jsou dost oslintané. :-D

   • Rádoby vtipný HTC Jirko s těmi bermudami jsi už vážně uchylnej a zábavné přijde jen tobě, mě to silně o té je číst ty tvé zvratky, takže odvrat tu oslintanou tlamu od obrazovky a pal už jednou provždy do Pichi!!!!!

   • htcjirka

    Ty pal znovu k psychousovi, ten tvuj soucasny je evidentne na stejne poskozene mentalni urovni a poruse jako ty. :-D

   • VagMyk (neregistrovaný)

    Tedy: Nejsmutnejsi na tom je, ze je htcjirka stary chlap, ktery se zmuze jen na internetove diskuze, je nevzdelany, prirozene hloupy a absolutne nerozumi tomu o cem pise. Takova smutna a bezvyznamna existence :-)

  • PetrSP7

   Zbyndo, baterie není jen „baterka“, ale současně obsahuje i ochranné a řídicí obvody. A rozhodně si nemyslím, že by Apple poskytoval jejich specifikaci třetím stranám … takže to výrobci více či méně šulí. Navíc s Li-Pol nejsou žerty, jak se přesvědčili dokonce i v Samsung-u. Když byly baterky ještě uživatelsky vyměnitelné, párkrát jsem to zkusil, nic moc výsledky. Dnes bych už s neoriginál neriskoval. Třeba do Note II stojí origoš Samsung nějakých 390 Kč. Ovšem Apple ti díl neprodá, to je jasný, takže musíš k nim … ;-)

  • iphone7 (neregistrovaný)

   Zbyndo, 4s odnes do bazaru, malinko pridej a máš nový iPhone

   • htcjirka

    Přesně tak, cca 1300kč výkupní cena to jistí.

   • lukass71

    1300kc vykupni cena 4S? Kde?

   • Milan (neregistrovaný)

    Lukass71, Stačí hledat, treba v m p od 590 do 1190, těch 1190 je za téměř nový, to už asi nebude tenhle případ.
    Zbynda udělá lépe když si ušetří cestu kvůli pár drobným a ten šrot daruje unimu.

   • zbynda01

    Dopadne to tak. Ale unimu ho nedám ;)

   • lukass71

    To je celkem husty, to se skoro vyplati koupit jich par z ebaye za par stovek a hodit je tam.. To se jim snad nemuze vyplatit ne?

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *