Domů » Bleskovky » Vyměnili jste baterii iPhonu mimo autorizovaný servis? Na záruku to vliv mít nebude

Vyměnili jste baterii iPhonu mimo autorizovaný servis? Na záruku to vliv mít nebude

Velká kauza se zpomalováním chytrých telefonů iPhone vlivem nižší kapacity baterie odstartovala masivní nárůst výměny baterií, které se dokonce promítly i do prodejů aktuálních modelů. Mnoho uživatelů nicméně na výměnný program Applu nečekalo, a baterii si buďto vyměnili svépomocí, či využili služeb neautorizovaného servisu. V normálním případě při takovémto zásahu automaticky ztrácíte záruku, nicméně v Applu si nepřestali sypat popel na hlavu.

V případě, že byla baterie vyměněna za neoriginální, Apple i nadále bude uznávat zákonné nároky na reklamaci v případech, kdy se porucha netýká samotné baterie, tedy například mikrofonu či displeje. Podle informací, které přinesl server MacRumors a francouzský blog iGeneration, pro techniky v Applu nebude neoriginální baterie důvodem pro zamítnutí reklamace z důvodu neautorizovaného zásahu.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

18 komentářů

 1. Neuměli byste někdo poradit ohledně problému s baterií v iPhone 4S – koupil jsem v ČR nějakou neoriginální (originální se už nedá koupit) ale s docela dobrým hodnocením. Fungovala, ale iPhone se náhodně vypínal. Někdy stačilo jen zapnout, někdy se musel dát do nabíječky, aby šel zapnout. Zajímavé také bylo, že Whats app občas po spuštění zahlásil, že je nutné obnovit data a zobrazila se jakási optimalizace. Tak jsem baterii vyreklamoval a přišla jiná. Problém bohužel stejný. Říkal jsem si, že zkusím baterii z jiného zdroje, tak jsem objednal v UK ebay zase relativně dobře hodnocenou baterii. Stejný problém. Pokud vrátím starou originální baterii, vše funguje ok. Akorát mobil moc dlouho nevydrží, ale nevypne se sám každou chvíli. Nevíte co s tím? Předpokládám, že tohle už baterií není, ale je mi divné, že stará baterie funguje v pohodě. Nechce se mi telefon ještě vyhazovat, když mu jinak nic není.

  • Kremikove nebe, stary a mrtvy model. Zakup novy iPhone.

  • [odkaz]

   Zkus z ifixitu. Jen teda za tu cenu se skoro vyplati koupit novy pouzity iP4S z ebaye.

  • Tjn. Asi už budu muset manželce koupit něco novějšího. Chtěl jsem ho jen zkusit za dvě stovky trochu oživit, že by třeba ještě rok dva vydržel. Víc peněz už do toho vrážet nechci…

  • MDŽ, ideální den vystoupit z davu květinářů a čokolád:)

  • Uni, ty máš mezinárodní den Bermud, takže spíše odstup od výloh s Apple produkty, už jsou dost oslintané. :-D

  • Rádoby vtipný HTC Jirko s těmi bermudami jsi už vážně uchylnej a zábavné přijde jen tobě, mě to silně o té je číst ty tvé zvratky, takže odvrat tu oslintanou tlamu od obrazovky a pal už jednou provždy do Pichi!!!!!

  • Ty pal znovu k psychousovi, ten tvuj soucasny je evidentne na stejne poskozene mentalni urovni a poruse jako ty. :-D

  • Tedy: Nejsmutnejsi na tom je, ze je htcjirka stary chlap, ktery se zmuze jen na internetove diskuze, je nevzdelany, prirozene hloupy a absolutne nerozumi tomu o cem pise. Takova smutna a bezvyznamna existence :-)

  • Zbyndo, baterie není jen „baterka“, ale současně obsahuje i ochranné a řídicí obvody. A rozhodně si nemyslím, že by Apple poskytoval jejich specifikaci třetím stranám … takže to výrobci více či méně šulí. Navíc s Li-Pol nejsou žerty, jak se přesvědčili dokonce i v Samsung-u. Když byly baterky ještě uživatelsky vyměnitelné, párkrát jsem to zkusil, nic moc výsledky. Dnes bych už s neoriginál neriskoval. Třeba do Note II stojí origoš Samsung nějakých 390 Kč. Ovšem Apple ti díl neprodá, to je jasný, takže musíš k nim … ;-)

  • Podle [odkaz] to vypadá, že baterka pro iPhone 4/4S používá náš palivoměr BQ27541. Odvodové zapojení baterky tedy nebude nic tajného, ale obvod umožňuje i aktualizaci firmware. Takže je klidně možné, že Apple v něm má vlastní firmware. Což opravdu může komplikovat výrobu správných náhrad třetí stranou.

  • Já bych originál koupil, ale kde ho sehnat?

  • Zbyndo, 4s odnes do bazaru, malinko pridej a máš nový iPhone

  • Přesně tak, cca 1300kč výkupní cena to jistí.

  • 1300kc vykupni cena 4S? Kde?

  • Lukass71, Stačí hledat, treba v m p od 590 do 1190, těch 1190 je za téměř nový, to už asi nebude tenhle případ.
   Zbynda udělá lépe když si ušetří cestu kvůli pár drobným a ten šrot daruje unimu.

  • Dopadne to tak. Ale unimu ho nedám ;)

  • To je celkem husty, to se skoro vyplati koupit jich par z ebaye za par stovek a hodit je tam.. To se jim snad nemuze vyplatit ne?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).