Domů » Bleskovky » Vyměnili jste baterii iPhonu mimo autorizovaný servis? Na záruku to vliv mít nebude

Vyměnili jste baterii iPhonu mimo autorizovaný servis? Na záruku to vliv mít nebude

Velká kauza se zpomalováním chytrých telefonů iPhone vlivem nižší kapacity baterie odstartovala masivní nárůst výměny baterií, které se dokonce promítly i do prodejů aktuálních modelů. Mnoho uživatelů nicméně na výměnný program Applu nečekalo, a baterii si buďto vyměnili svépomocí, či využili služeb neautorizovaného servisu. V normálním případě při takovémto zásahu automaticky ztrácíte záruku, nicméně v Applu si nepřestali sypat popel na hlavu.

V případě, že byla baterie vyměněna za neoriginální, Apple i nadále bude uznávat zákonné nároky na reklamaci v případech, kdy se porucha netýká samotné baterie, tedy například mikrofonu či displeje. Podle informací, které přinesl server MacRumors a francouzský blog iGeneration, pro techniky v Applu nebude neoriginální baterie důvodem pro zamítnutí reklamace z důvodu neautorizovaného zásahu.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
zbynda01
Uživatel
zbynda01
Offline

Neuměli byste někdo poradit ohledně problému s baterií v iPhone 4S – koupil jsem v ČR nějakou neoriginální (originální se už nedá koupit) ale s docela dobrým hodnocením. Fungovala, ale iPhone se náhodně vypínal. Někdy stačilo jen zapnout, někdy se musel dát do nabíječky, aby šel zapnout. Zajímavé také bylo, že Whats app občas po spuštění zahlásil, že je nutné obnovit data a zobrazila se jakási optimalizace. Tak jsem baterii vyreklamoval a přišla jiná. Problém bohužel stejný. Říkal jsem si, že zkusím baterii z jiného zdroje, tak jsem objednal v UK ebay zase relativně dobře hodnocenou baterii. Stejný problém. Pokud… Číst vice »

htcjirka
Uživatel
htcjirka
Offline

Kremikove nebe, stary a mrtvy model. Zakup novy iPhone.

lukass71
Uživatel
lukass71
Offline

[odkaz]

Zkus z ifixitu. Jen teda za tu cenu se skoro vyplati koupit novy pouzity iP4S z ebaye.

zbynda01
Uživatel
zbynda01
Offline

Tjn. Asi už budu muset manželce koupit něco novějšího. Chtěl jsem ho jen zkusit za dvě stovky trochu oživit, že by třeba ještě rok dva vydržel. Víc peněz už do toho vrážet nechci…

uni
Uživatel
uni
Offline

MDŽ, ideální den vystoupit z davu květinářů a čokolád:)

htcjirka
Uživatel
htcjirka
Offline

Uni, ty máš mezinárodní den Bermud, takže spíše odstup od výloh s Apple produkty, už jsou dost oslintané. :-D

Tedy
Uživatel
Tedy
Offline

Rádoby vtipný HTC Jirko s těmi bermudami jsi už vážně uchylnej a zábavné přijde jen tobě, mě to silně o té je číst ty tvé zvratky, takže odvrat tu oslintanou tlamu od obrazovky a pal už jednou provždy do Pichi!!!!!

htcjirka
Uživatel
htcjirka
Offline

Ty pal znovu k psychousovi, ten tvuj soucasny je evidentne na stejne poskozene mentalni urovni a poruse jako ty. :-D

VagMyk
Anonym
VagMyk
Offline

Tedy: Nejsmutnejsi na tom je, ze je htcjirka stary chlap, ktery se zmuze jen na internetove diskuze, je nevzdelany, prirozene hloupy a absolutne nerozumi tomu o cem pise. Takova smutna a bezvyznamna existence :-)

PetrSP7
Uživatel
PetrSP7
Offline

Zbyndo, baterie není jen „baterka“, ale současně obsahuje i ochranné a řídicí obvody. A rozhodně si nemyslím, že by Apple poskytoval jejich specifikaci třetím stranám … takže to výrobci více či méně šulí. Navíc s Li-Pol nejsou žerty, jak se přesvědčili dokonce i v Samsung-u. Když byly baterky ještě uživatelsky vyměnitelné, párkrát jsem to zkusil, nic moc výsledky. Dnes bych už s neoriginál neriskoval. Třeba do Note II stojí origoš Samsung nějakých 390 Kč. Ovšem Apple ti díl neprodá, to je jasný, takže musíš k nim … ;-)

zkill
Anonym
zkill
Offline

Podle [odkaz] to vypadá, že baterka pro iPhone 4/4S používá náš palivoměr BQ27541. Odvodové zapojení baterky tedy nebude nic tajného, ale obvod umožňuje i aktualizaci firmware. Takže je klidně možné, že Apple v něm má vlastní firmware. Což opravdu může komplikovat výrobu správných náhrad třetí stranou.

zbynda01
Uživatel
zbynda01
Offline

Já bych originál koupil, ale kde ho sehnat?

iphone7
Anonym
iphone7
Offline

Zbyndo, 4s odnes do bazaru, malinko pridej a máš nový iPhone

htcjirka
Uživatel
htcjirka
Offline

Přesně tak, cca 1300kč výkupní cena to jistí.

lukass71
Uživatel
lukass71
Offline

1300kc vykupni cena 4S? Kde?

Milan
Anonym
Milan
Offline

Lukass71, Stačí hledat, treba v m p od 590 do 1190, těch 1190 je za téměř nový, to už asi nebude tenhle případ.
Zbynda udělá lépe když si ušetří cestu kvůli pár drobným a ten šrot daruje unimu.

zbynda01
Uživatel
zbynda01
Offline

Dopadne to tak. Ale unimu ho nedám ;)

lukass71
Uživatel
lukass71
Offline

To je celkem husty, to se skoro vyplati koupit jich par z ebaye za par stovek a hodit je tam.. To se jim snad nemuze vyplatit ne?