Domů » Bleskovky » Vyměnili jste baterii iPhonu mimo autorizovaný servis? Na záruku to vliv mít nebude

Vyměnili jste baterii iPhonu mimo autorizovaný servis? Na záruku to vliv mít nebude

Velká kauza se zpomalováním chytrých telefonů iPhone vlivem nižší kapacity baterie odstartovala masivní nárůst výměny baterií, které se dokonce promítly i do prodejů aktuálních modelů. Mnoho uživatelů nicméně na výměnný program Applu nečekalo, a baterii si buďto vyměnili svépomocí, či využili služeb neautorizovaného servisu. V normálním případě při takovémto zásahu automaticky ztrácíte záruku, nicméně v Applu si nepřestali sypat popel na hlavu.

V případě, že byla baterie vyměněna za neoriginální, Apple i nadále bude uznávat zákonné nároky na reklamaci v případech, kdy se porucha netýká samotné baterie, tedy například mikrofonu či displeje. Podle informací, které přinesl server MacRumors a francouzský blog iGeneration, pro techniky v Applu nebude neoriginální baterie důvodem pro zamítnutí reklamace z důvodu neautorizovaného zásahu.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Subscribe
Upozornit na
guest
18 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments