Domů » Bleskovky » Vyhoďte iPhone, kupte si Samsung, vyzval turecký prezident Erdogan

Vyhoďte iPhone, kupte si Samsung, vyzval turecký prezident Erdogan

Poté, co USA uvalila sankce na některé turecké úředníky a zároveň cla na některé zboží, ztratila turecká měna 40 % své hodnoty vůči dolaru. Turecký prezident je současnou situací znepokojen a radí svým občanům aby si co nejdříve vyměnili všechny investice do cizích měn a drahých kovů zpět do domácí měny, turecké liry. Tím se Erdogan snaží alespoň částečně zmírnit propad hodnoty. Další opatření je spíše osobního rázu.

erdogan

Prezident Erdogan totiž požaduje aby všichni obyvatelé vlastnící iPhone přešli na Samsung. Ještě lépe, aby si koupili telefon od místního výrobce Venus. Odhaduje se přitom, že Apple má zde 15% podíl na trhu se smartphony a před nedávnem dokonce dodal miliony iPadů do tureckých škol.


Apple to dokázal. Jeho tržní hodnota je 1 bilion dolarů

Je zábavné, jak se chce Erdogan mstít USA tím, že přinutí lidi aby se zbavili iPhonů a další již nekupovali. Obdobně tomu bylo vloni v Číně. Tehdy byly iPhony omezeny opět kvůli sporům USA. Apple tedy figuruje jako symbol kapitalistické Ameriky, které se země mstí tím, že nekupují telefony od nejhodnotnější společnosti na světě. Jak dlouho jim to v Turecku asi vydrží?

Tomáš Ondříšek

Ekonom a příznivec nových technologií, mobilních telefonů, tabletů a zařízení 2v1. Skalní fanoušek systému Windows a společnosti Microsoft. Nadšený fotograf detailů a nočních snímků. Odpůrce bloatwaru, nefunkčního multitaskingu, nekvalitního zpracování a keynesiánství.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Mahtiel
Anonym
Mahtiel

Bohužel Erdogan je diktátorský ma*mrd, který nám ještě vytře oči…

Vamez
Anonym
Vamez

Tak je????

Trump je kkt
Anonym
Trump je kkt

Takto by se měla zachovat nejlépe Čína, možná by si Trump konečně uvědomil, že svou politikou neškodí ostatním zemím, nýbrž té svojí! Ty nekonečné sankce stojí lidem akorát pracovní místa!

wsx
Anonym
wsx

Hádám, že jde spíš o budoucí doporučení, než nějaké nařízení, že? Pochybuju, že donutí chudé turky, aby všichni vyházeli současné modely iPhonů a běželi pro nové Samsungy. Jde spíše o to ukázat tupému stádu, které je po celém světě, že tenhle model není vhodné si kupovat, pokud máte rádi svou zemi a chcete podporovat její ekonomiku a ne ekonomiku toho, kdo nás ničí vysokým clem. Úplně stejně by to mohl prohlásit třeba o Coca Cole nebo McD/KFC.
Neznám politický podtext, nevím kdo je tu ten zlý a hodný, ale přijde mi to logické prohlášení.

uni
Uživatel
uni

Zvláště když jim oboje s oslabující lirou krásně zdražuje:)

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Uni, mohl jsi konečně mít vysněný iPhone. Zkus dovču v Turecku, třeba tam ještě neco na tebe zbyde.

[odkaz]

Skylark
Anonym
Skylark

…Neznám politický podtext, nevím kdo je tu ten zlý a hodný… Tak proč se tady ztrapňuješ a vyjadřuješ se k tématům, kterým nerozumíš?

wsx
Anonym
wsx

Pořád jim rozumím víc jak ty, ty jablečná ovečko.

tomas
Anonym
tomas

Skylark… A ty tomu rozumieš ze? ? tak nas pouc. Kto je ten zlý a kto dobrý. Ha, dal by som clo na všetky produkty z usa, najlepšie cela eu a zvyšok sveta. Komu by vyvazali

Skylark
Anonym
Skylark

wsx: Dík za odpověď. Vzhledem k tomu, co jsi napsal původně a vzhledem k tvojí reakci je jasné, že jsi sotva dodělal základku. Nemám zájem vést diskuzi s dítětem.

vml
Anonym
vml

Trefná poznámka.