Domů » Bleskovky » Apple to dokázal. Jeho tržní hodnota je 1 bilion dolarů

Apple to dokázal. Jeho tržní hodnota je 1 bilion dolarů

Víte proč Apple na vývojářské konferenci WWDC tolikrát zmínil aplikaci Akcie pro iOS a macOS? Protože tušil, co se v horizontu několika málo měsíců stane. Po ohlášení finančních výsledků za druhý letošní kvartál vystřelila hodnota akcií společnosti Apple nad 200 dolarů, díky čemuž se tržní kapitalizace firmy výrazně přiblížila magickému číslu 1 bilion dolarů. Podle zahraničních agentur byla právě dnes tato meta pokořena.

Paradoxně jako první o překonání této hodnoty informovala zmíněná aplikace Akcie od Apple, později se však ukázalo, že pracovala se starými daty o počtu akcií v oběhu. K překonání hranice 1 bilionu dolarů potřeboval Apple dostat cenu jedné akcie nad 207,05 USD, což se podařilo až v podvečer; dvě a půl hodiny po otevření burzy Nasdaq, kde je Apple zalistován.

Zájem o iPhony a iPady neupadá. Apple stále navyšuje tržby i čistý zisk

Bude Apple překonán? Adeptů je několik

Apple není první, kdo metu 1 bilionu dolarů překonal, v roce 2007 se to podařilo čínskému konglomerátu PetroChina, bylo to však pouze na krátkou chvíli, poté začala cena jeho akcií klesat. Apple se může cítit být ohrožen dalšími technologickými společnostmi, k hranici 1 bilionu dolarů se blíží např. Alphabet, Amazon či Microsoft. Ti by mohli kalifornského giganta překonat, neboť v poslední době rostou rychleji než Apple, ale ten se dokázal nad magickou hranici vyšplhat jako první.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

15 komentářů

 1. Apple=továrna na peníze. A pak že nejsou předražený, když mají takoví zisk a stále jím klesají prodeje, už jsou „jen“ třetí

  • Jinak, přeju jím to, at´ se daří alespon´ nějaké nečínské společnost. Pryč s čínskýma značkama!

  • omlouvám se za ty háčky ale nejdemi psát na tý pitomí hardwaroví klávesnici

  • Jsem rád,že nejsem jediný antičíňan

  • Apple je sice sračka, ale přeju jim to víc, než Huawei nebo Xiaomi, protože nesnáším komuniamus.

  • Tak to musíš nesnaset 99 procent výrobků a elektroniky.

   S tím nic neuděláš. Prostě se většina věcí vyrábí v čajně. No co už.

  • Jestli mluvíš o značce samotné tak to jo

  • Tak ono je rozdíl mezi produktem, který je vyráběn v Číně a produkt patřící číňanům

  • V jaké matematické soustavě jsi probůh vypočítal pokles prodejů?:D

  • Applu ale prodeje rostou.

 2. Na tak obří firmu a ještě technologickou mi chybí investice do nějakých větších inovací. Na kolik let dopředu si teď asi vystačí jen inovovat Xko? Mě osobně na něm vadí jen USB-C a systém notifikací. Jinak bych ho klidně koupil… Pak vím, že by mi asi vydržel dlouho než by zase přišel s něčím, co by stálo za výměnu. Ale pro fanouška je to celkem smutné.

 3. Karel Endler

  Někdy minulý týden jem četl, že se to podařilo Microsoftu.

  • To je nesmysl Karle :) Tenhle „závod“ mohl mít jenom dva vítěze – Apple nebo Amazon. MS má aktuální market cap 825B, takže má před sebou ještě kus cesty.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).