Domů » Bleskovky » Apple to dokázal. Jeho tržní hodnota je 1 bilion dolarů

Apple to dokázal. Jeho tržní hodnota je 1 bilion dolarů

Víte proč Apple na vývojářské konferenci WWDC tolikrát zmínil aplikaci Akcie pro iOS a macOS? Protože tušil, co se v horizontu několika málo měsíců stane. Po ohlášení finančních výsledků za druhý letošní kvartál vystřelila hodnota akcií společnosti Apple nad 200 dolarů, díky čemuž se tržní kapitalizace firmy výrazně přiblížila magickému číslu 1 bilion dolarů. Podle zahraničních agentur byla právě dnes tato meta pokořena.

Paradoxně jako první o překonání této hodnoty informovala zmíněná aplikace Akcie od Apple, později se však ukázalo, že pracovala se starými daty o počtu akcií v oběhu. K překonání hranice 1 bilionu dolarů potřeboval Apple dostat cenu jedné akcie nad 207,05 USD, což se podařilo až v podvečer; dvě a půl hodiny po otevření burzy Nasdaq, kde je Apple zalistován.


Zájem o iPhony a iPady neupadá. Apple stále navyšuje tržby i čistý zisk

Bude Apple překonán? Adeptů je několik

Apple není první, kdo metu 1 bilionu dolarů překonal, v roce 2007 se to podařilo čínskému konglomerátu PetroChina, bylo to však pouze na krátkou chvíli, poté začala cena jeho akcií klesat. Apple se může cítit být ohrožen dalšími technologickými společnostmi, k hranici 1 bilionu dolarů se blíží např. Alphabet, Amazon či Microsoft. Ti by mohli kalifornského giganta překonat, neboť v poslední době rostou rychleji než Apple, ale ten se dokázal nad magickou hranici vyšplhat jako první.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
.
Anonym
.

Apple=továrna na peníze. A pak že nejsou předražený, když mají takoví zisk a stále jím klesají prodeje, už jsou „jen“ třetí

.
Anonym
.

Jinak, přeju jím to, at´ se daří alespon´ nějaké nečínské společnost. Pryč s čínskýma značkama!

.
Anonym
.

omlouvám se za ty háčky ale nejdemi psát na tý pitomí hardwaroví klávesnici

Enri
Anonym
Enri

Jsem rád,že nejsem jediný antičíňan

Galaxy S9+
Anonym
Galaxy S9+

Apple je sice sračka, ale přeju jim to víc, než Huawei nebo Xiaomi, protože nesnáším komuniamus.

Qz
Anonym
Qz

Tak to musíš nesnaset 99 procent výrobků a elektroniky.

S tím nic neuděláš. Prostě se většina věcí vyrábí v čajně. No co už.

Qoz
Anonym
Qoz

Jestli mluvíš o značce samotné tak to jo

Rosi
Anonym
Rosi

Tak ono je rozdíl mezi produktem, který je vyráběn v Číně a produkt patřící číňanům

uni
Uživatel
uni

V jaké matematické soustavě jsi probůh vypočítal pokles prodejů?:D

Michal
Anonym
Michal

Applu ale prodeje rostou.

kuprt
Uživatel
kuprt

Na tak obří firmu a ještě technologickou mi chybí investice do nějakých větších inovací. Na kolik let dopředu si teď asi vystačí jen inovovat Xko? Mě osobně na něm vadí jen USB-C a systém notifikací. Jinak bych ho klidně koupil… Pak vím, že by mi asi vydržel dlouho než by zase přišel s něčím, co by stálo za výměnu. Ale pro fanouška je to celkem smutné.

Q
Anonym
Q

oni urcite nebudu kvakat do sveta na com robia

.
Anonym
.

ne určitě, ale jistě

Karle
Uživatel
Karle

Někdy minulý týden jem četl, že se to podařilo Microsoftu.

JP23
Uživatel
JP23

To je nesmysl Karle :) Tenhle „závod“ mohl mít jenom dva vítěze – Apple nebo Amazon. MS má aktuální market cap 825B, takže má před sebou ještě kus cesty.